Wysiłkowe nietrzymanie moczu – nie wstydź się pozbyć problemu!

Wysiłkowe nietrzymanie moczu to wyjątkowo wstydliwa dolegliwość, która dotyka kobiety w każdym wieku. Istnieje wiele różnych przyczyn jej powstawania, od przebytego porodu po menopauzę. Często jest ona także dużo bardziej złożona, dlatego ważna jest odpowiednia diagnoza. Współczesna medycyna oferuje wiele rozwiązań i możliwości leczenia, dzięki którym można się jej skutecznie pozbyć i znów cieszyć się życiem, a co najważniejsze ochronić pęcherz przed nawrotem problemu.

Wstydliwe mokre plamy na bieliźnie

Wysiłkowe nietrzymanie moczu nigdy nie pojawia się nagle, ale na pewno nie można przejść obok niego obojętnie. To nie tylko mokre plamy widoczne na bieliźnie, a nierzadko również na ubraniu. Kobiety, które cierpią na tę przypadłość wstydzą się wychodzić z domu w obawie, że ktoś może to zauważyć, zwłaszcza że pojawia się w trakcie wykonywania codziennych czynności: kichania czy korzystania z siłowni. Problemy z nietrzymaniem moczu wpływają zarówno na sferę fizyczną, jak i psychiczną Pacjentek, które się do nas zgłaszają.  Kobiety, u których zdiagnozowano wysiłkowe nietrzymanie moczu rezygnują z życia towarzyskiego i zbliżeń intymnych, co w efekcie bardzo często często prowadzi nawet do depresji. Dlatego warto jest udać się do specjalisty jak najszybciej, aby skutecznie (i szybko) pozbyć się problemu.

Jaka jest przyczyna wysiłkowego nietrzymania moczu?

Istnieje wiele różnych przyczyn powstawania wysiłkowego nietrzymania moczu. Wśród nich najczęściej wymienia się przebyte porody. Wbrew powszechnej opinii nie tylko wielogodzinny poród ma tu znaczenie, ale również jego przebieg. Z naszych obserwacji wynika, że często występuje u kobiet, u których poród i skurcze musiał zostać wywołany oksytocyną lub dziecko musiało przyjść na świat za pomocą kleszczy czy vacuum. Wówczas odbywa się on dużo szybciej, co pozostaje nie bez znaczenia dla narządów wewnętrznych. U takich kobiet niekontrolowane oddawanie moczu następuje znacznie częściej, nawet podczas kichania, śmiania się czy ćwiczeń fizycznych. Inną przyczyną może być menopauza, która pojawia się nawet po 45. roku życia. Należy jednak pamiętać, że może ona wystąpić nawet u bardzo młodych kobiet. W trakcie menopauzy następuje znacznie zmniejszona produkcja estrogenów, co bezpośrednio przekłada się na wygląd i funkcjonowanie narządów intymnych. Jest to całkowicie prawidłowy i fizjologiczny proces przed którym niestety ciężko jest się uchronić. Dodatkowo częściej mogą występować infekcje pęcherza moczowego, które tylko spotęgują problem. Na niekontrolowany wypływ moczu cierpią również kobiety ze znaczną nadwagą lub otyłością. W ich przypadku leczenie tego wstydliwego schorzenia powinno składać się nie tylko z odpowiednio dobranego zabiegu, ale również zmiany trybu życia, inaczej niekontrolowany wypływ moczu w trakcie rutynowych zajęć będzie na porządku dziennym.

Skuteczne leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu w Serafin Clinic

W Serafin Clinic Gliwice – Klinice dla Kobiet mamy pomagamy naszym Pacjentkom skutecznie leczyć wysiłkowe nietrzymanie moczu. Nasi specjaliści traktują każdą Pacjentkę indywidualnie, dzięki czemu terapia i zabiegi są dostosowane do jej potrzeb i preferencji. Wśród najczęściej wybieranych zabiegów bez wątpienia jest laseroterapia. Dzięki użyciu lasera już po jednym zabiegu kobiety zauważają efekty! Dzieje się tak, ponieważ w trakcie naświetlania następuje wzmożona stymulacja włókien kolagenowych, co w efekcie wzmacnia ściany pochwy i ujścia cewki moczowej. Laserowe leczenie nietrzymania moczu jest zdecydowanie najpopularniejszym zabiegiem wybieranym przez nasze Pacjentki. Inną bardzo popularną, a jednocześnie bezpieczną i bezbolesną metodą jest elektrostymulacja mięśni dna miednicy. To swego rodzaju trening mięśni głębokich, w tym także mięśni Kegla. Jest to idealna alternatywa dla kobiet, które nie chcą skorzystać z bardziej inwazyjnych zabiegów lub nie mają zbyt dużo czasu… a to dlatego, że zabieg trwa zaledwie kilka minut!

Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu – fizjoterapia mięśni dna miednicy

Kolejną metodą leczenia jest fizjoterapia mięśni dna miednicy. W tym celu należy udać się do fizjoterapeuty uroginekologicznego na konsultację, podczas której dokładnie oceni rozległość problemu. Sama fizjoterapia składa się z dwóch części: terapii manualnej oraz ćwiczeń (także tych wykonywanych w domu). Regularne wizyty w gabinecie oraz zastosowanie się do wszystkich zaleceń fizjoterapeuty pomogą skutecznie rozwiązać problem nietrzymania moczu. Nie wstydź się pozbyć problemu!Badania nie kłamią, nawet co druga kobieta cierpi z powodu tego schorzenia. Jeśli więc problem wysiłkowego nietrzymania moczu dotyczy właśnie Ciebie, nie wahaj się umówić do specjalisty jak najszybciej. Pamiętaj, o tym, że nieleczone może prowadzić do dużo większych konsekwencji, jak np. zapalenia dróg rodnych i moczowych. W Serafin Clinic Gliwice czeka na Ciebie zespół doświadczonych specjalistów, który pomoże Ci wybrać najlepszą metodę. Ginekologia estetyczna czy fizjoterapia uroginekologiczna? Wybór należy do Ciebie! Najważniejsze jest, aby w porę wybrać odpowiednią metodę leczenia nietrzymania moczu.

Ile kosztuje leczenie wysiłkowego nietrzymania Gliwice, badanie – leczenie nietrzymania moczu Katowice

Cena badania wysiłkowego nietrzymania w Serafin Clinic na Śląsku to – prosimy o kontakt gdyż aktualnie mamy promocję.

Zabiegi uzupełniające :

 

Plastyka ramion

Obwisła skóra na ramionach może być powodem wielu kompleksów. W momencie, gdy zanika naturalny kolagen staje się ona wiotka i traci swą elastyczność.

Więcej Info

Hoodoplastyka – plastyka napletka łechtaczki

Zabieg plastyki łechtaczki jest inaczej nazywany hoodoplastyką. Wykonuje się go u kobiet, które cierpią z powodu przerostu łechtaczki.

Więcej Info

Perineoplastyka (plastyka krocza)

Plastyka krocza to jedna z najpopularniejszych operacji chirurgii ginekologicznej. Wykonywany jest u kobiet, które wymagają poprawy miejsc intymnych po przebytym porodzie.

Więcej Info