Konsultacja ginekologiczna

Co to są Konsultacja ginekologiczna ?

Każdego roku w Polsce na nowotwory ginekologiczne umiera tysiące kobiet. Dzieje się tak, ponieważ regularne badania ginekologiczne wciąż są rzadkością wśród nich. Dlatego ważne jest, aby odwiedzać ginekologa i poddawać się badaniom przynajmniej raz do roku lub według wskazań lekarza prowadzącego. Wczesne wykrycie jakichkolwiek schorzeń lub nieprawidłowości znacząco zwiększa szansę na całkowite wyleczenie. 

Kobiety, które regularnie odbywają konsultacje ginekologiczne są znacznie pewniejsze siebie i żyją pełnią życia. Ginekolog pomaga także w doborze odpowiedniej antykoncepcji lub może zaproponować Pacjentce szereg zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej i plastycznej w celu poprawy jakości życia. 

Eksperckie podejście w Serafin Clinic 

Serafin Clinic Gliwice to nowoczesna Klinka dla Kobiet na Śląsku. Specjalizujemy się w ginekologii plastycznej i estetycznej, a właściciel kliniki – dr Dawid Serafin jest autorytetem wśród lekarzy na całym świecie. Stworzył on nie tylko wyjątkowe miejsce, ale przejdę wszystkim zebrał zespół doświadczonych specjalistów, dzięki którym możemy zaoferować naszym Pacjentkom opiekę na najwyższym poziomie. W klinice Serafin polecamy usługi Pani dr n. med. Magdalena Ciaciura-Jarno

Na czym polega konsultacja ginekologiczna?

Konsultacja ginekologiczna polega na przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu lekarskiego z Pacjentką oraz wykonania podstawowego badania ginekologicznego. Na tej podstawie lekarz może skierować kobietę na dalszą diagnostykę, np. usg brzucha i piersi czy cytologię. 

Regularne wizyty u ginekologa powinny odbywać się przynajmniej raz w roku lub według wskazań lekarza prowadzącego. Warto też zwrócić uwagę na jakiekolwiek niepożądane objawy i umówić się na konsultację ginekologiczną jak najszybciej. Większość chorób w obrębie kobiecych narządów rodnych i intymnych ma wpływ na zdrowie całego organizmu i niesie za sobą szereg przykrych dolegliwości. 

Kiedy udać się na pierwszą wizytę do ginekologa? 

Wiele młodych kobiet zastanawia się kiedy najlepiej jest udać się na pierwszą konsultację ginekologiczną. Warto zrobić to w momencie, gdy planowane jest rozpoczęcie współżycia, jednak nie później niż po 25. roku życia. Konsultacja ginekologiczna w takim wypadku często wiąże się także z zastosowaniem antykoncepcji. Lekarz przeprowadzi szczegółowy wywiad lekarski z Pacjentką i zaproponuje najlepsze możliwe rozwiązanie. Warto jednak pamiętać, że środki antykoncepcyjne nie powinny zostać przyjmowane przed 21. rokiem życia, chyba że są ku temu wskazania lekarskie. 

Jak przygotować się do wizyty u ginekologa? 

Wizyta u ginekologa nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony Pacjentki. Nie ma potrzeby wcześniejszego mycia się, depilacji miejsc intymnych czy używania jakichkolwiek środków higienicznych. 

Przed samą wizytą warto skorzystać z toalety, ale opróżnić pęcherz moczowy. Dzięki temu lekarz będzie mógł wykonać usg dopochwowe.

Przed konsultacją ginekologiczną należy zachować wstrzemięźliwość seksualną przez okres trzech dni. Jest to bardzo ważne, ponieważ tkanki mogą być wówczas podrażnione, co będzie miało wpływ na wynik badań, zwłaszcza cytologii. 

Po wizycie u ginekologa Pacjentka może wrócić od razu do wykonywania swoich codziennych aktywności. 

Wskazania:

 • rozpoczęcie współżycia, 
 • chęć zastosowania antykoncepcji, 
 • wiek Pacjentki powyżej 25. roku życia, 
 • niepokojące objawy takie, jak świąd okolic intymnych, podrażnienia, brzydki zapach, upławy w zielonym lub brązowym kolorze,
 • bolesne lub obfite miesiączki, 
 • plamienia acykliczne,
 • zaostrzone objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego, 
 • nieregularne miesiączki, 
 • zbyt wczesne lub zbyt późne dojrzewanie, 
 • pojawienie się miesiączki przed 11. rokiem życia, 
 • schorzenia i nowotwory w obrębie kobiecych narządów rodnych i intymnych stwierdzone w najbliższej rodzinie, 
 • ból piersi, 
 • rutynowe badania kontrolne.

Przeciwwskazania: 

Konsultacja ginekologiczna jest jednym z podstawowych badań diagnostycznych wykonywanych u kobiet. W związku z tym nie ma żadnych przeciwwskazań do jej wykonania. Warto zgłosić się na wizytę do ginekologa w momencie, gdy pojawią się jakiekolwiek niepokojące objawy. 

Konsultacja ginekologiczna (z badaniem USG transwaginalnym)

270 zł

Konsultacja ginekologiczna (bez badania USG transwaginalnego)

200 zł

Konsultacja ginekologiczna (z badaniem USG transwaginalnym) – prof. dr hab. n. med. Wojciech Cnota

400 zł

Konsultacja ginekologiczna (bez badania USG transwaginalnego)prof. dr hab. n. med. Wojciech Cnota

350 zł

Konsultacja z zakresu ginekologii endokrynologicznej

300 zł

Usunięcie szwów po cięciu cesarskim

150 zł

Laserowa waporyzacja nadżerki szyjki macicy

 800 zł

Usunięcie polipa kanału szyjki macicy wraz z badaniem histopatologicznym

900 zł

Szczepienie przeciwko rakowi szyjki macicy (HPV) – jedna dawka GARDASIL

650 zł