Doradztwo położnicze

Co to jest Doradztwo położnicze ?

Ciąża to wyjątkowy czas dla każdej kobiety. W ciągu tych niezwykłych 9 miesięcy pojawia się także mnóstwo pytań i wątpliwości: jak wygląda poród, jakie są rodzaje badań prenatalnych i wiele innych. W tym celu warto umówić się do poradni położniczej, gdzie doświadczony zespół specjalistów wesprze przyszłe mamy.

Doradztwo położnicze to jednak nie tylko czas przed porodem, ale i tuż po nim. Obejmuje również poradnię laktacyjną czy przeszkolenie z pierwszej pomocy u niemowląt. Są to niezwykle cenne umiejętności, dzięki którym młode mamy mogą czuć się znacznie pewniej i bezpieczniej. 

Eksperckie podejście w Serafin Clinic 

Serafin Clinic Gliwice to nowoczesna Klinika dla Kobiet na Śląsku. Nasz zespół tworzą doświadczeni specjaliści, którzy wspierają Kobiety na każdym etapie: od diagnostyki po efektywne leczenie. Wiemy, że ciąża jest wyjątkowym czasem, dlatego kobiety ciężarne są otoczone przez nas wyjątkową opieką medyczną, dzięki czemu mogą oczekiwać na rozwiązanie pełne spokoju.

Na czym polega doradztwo położnicze? 

Doradztwo położnicze polega na specjalistycznej opiece zarówno kobiet ciężarnych, jak i tych będących w połogu. Obejmuje ono doradztwo w zakresie prowadzenia ciąży: skierowanie na odpowiednie badania, przygotowanie do porodu oraz doradztwo po porodzie: poradnię laktacyjną, szkolenia z resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO) i pierwszej pomocy u niemowląt. 

Skorzystanie z poradni położniczej pozwala przyszłym rodzicom przygotować się zarówno do porodu, jak i do późniejszej opieki nad dzieckiem. 

Jakie są korzyści?

Skorzystanie z doradztwa położniczego niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim kobiety będące w ciąży mogą poczuć się w tym wyjątkowym czasie znacznie bezpieczniej i w spokoju przygotować się do narodzin dziecka. Nasi doświadczeni doradcy pomagają kobietom na każdym etapie ciąży, w tym także podczas porodu. 

Także opieka po porodzie jest niezwykle istotna. Wiele kobiet może być przytłoczonych nową sytuacją czy problemami z laktacją. Dzięki opiece doświadczonych położnych mogą czuć się pewniej w nowej roli. 

Korzyści doradztwa położniczego: 

  • przygotowanie do porodu,
  • doradztwo w zakresie metody porodu, 
  • pomoc w trakcie porodu, 
  • doradztwo laktacyjne, 
  • nabycie umiejętności resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO), 
  • nabycie umiejętności pierwszej pomocy u niemowląt, 
  • spokój i bezpieczeństwo zarówno przed porodem, w trakcie oraz po rozwiązaniu, 
  • przygotowanie do roli rodzica. 

Czy warto skorzystać z doradztwa położniczego? 

Wiele przyszłych mam zastanawia się czy warto skorzystać z doradztwa położniczego. Nasza odpowiedź brzmi: na pewno tak! Wiedza z zakresu zdrowia i bezpieczeństwa kobiet ciężarnych i noworodków stale się rozwija, w związku z czym wszystkie wytyczne także ulegają modyfikacjom. Nasi doświadczeni specjaliści stale podnoszą swoje kompetencje i poszerzają wiedzę w tym zakresie, aby być na bieżąco. Dzięki temu każda kobieta będąca w ciąży oraz już po porodzie może czuć się bezpieczna, ponieważ przekazana przez nas wiedza spełnia wszystkie aktualne standardy. 

Pierwsza konsultacja laktacyjna

200 zł

Wizyta kontrolna laktacyjna

150 zł

Jednorazowa przedporodowa konsultacja z położną

150 zł

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa i pierwsza pomoc u niemowląt

200 zł