Diabetolog

Diabetolog Katowice - Gliwice

Diabetolog Katowice - Gliwice. Co to jest Diabetologia ?

Diabetologia to nauka, która poświęcona jest badaniu i leczeniu chorób związanych z cukrzycą. Specjaliści w tej dziedzinie, zwani diabetologami, dbają o zdrowie pacjentów, pomagając im kontrolować poziom cukru we krwi oraz unikać powikłań związanych z tą chorobą. Dzięki diabetologii, osoby z cukrzycą mogą prowadzić zdrowszy i bardziej aktywny tryb życia.

Eksperckie podejście w Serafin Clinic Gliwice

W Serafin Clinic Gliwice – Klinice dla Kobiet przyjmują najlepsi diabetolodzy na Śląsku. Nasi specjaliści mają ogromne doświadczenie w leczeniu oraz profilaktyce cukrzycy. Wciąż podnoszą swoje kwalifikacje oraz uczestniczą w szkoleniach w kraju i zagranicą. Dzięki temu możemy zapewnić naszym Pacjentom opiekę medyczną na najwyższym poziomie.

 

Kiedy udać się na wizytę do diabetologa?

Na wizytę do diabetologa warto udać się w przypadku, gdy podejrzewamy u siebie cukrzycę. Wśród najczęstszych objawów zaliczamy:

 • wzmożony apetyt,
 • nieustanne uczucie pragnienia,
 • nadmierna senność.
 • ogólne osłabienie organizmu,
 • częste uczucie zmęczenia,
 • zmiany nastrojów,
 • trudności z koncentracją.
 • nagła utrata masy ciała,
 • suchość w ustach,
 • sucha skóra,
 • częste oddawanie moczu.

Diabetologa warto odwiedzić również wtedy, gdy członkowie najbliższej rodziny mają zdiagnozowaną cukrzycę. W wielu przypadkach ma ona podłoże genetyczne, dlatego odpowiednia profilaktyka to podstawa.

 

Według przeprowadzonych badań cukrzyca jest jedną z najczęstszych chorób zdiagnozowanych wśród Polaków. Wbrew powszechnej opinii jest ono bardzo groźne nie tylko dla zdrowia, ale i dla życia. Warto więc udać się na konsultację do diabetologa, który przeprowadzi odpowiednią diagnostykę, a następnie wdroży efektywne leczenie.

Diabetolog zajmuje się diagnostyką, leczeniem oraz profilaktyką cukrzycy. Z racji tego, że w wielu przypadkach ma ona podłoże genetyczne warto jest skorzystać z porady lekarza znacznie wcześniej, dzięki czemu pomoże on uniknąć przykrych konsekwencji zdrowotnych w przyszłości.

Konsultacja diabetologiczna

220 zł

Jakie są korzyści leczenia?

Pacjenci, którzy regularnie korzystają z poradni diabetologicznej mogą pozbyć się przykrych objawów cukrzycowych. Odpowiednio dobrana dieta sprawia, że czują się znacznie lepiej, znikają także objawy takie jak sucha skóra czy nieustanne uczucie głodu. Dzięki temu odzyskują radość życia.

Kobiety będące w ciąży, które są pod opieką diabetologa mogą spokojnie oczekiwać na narodziny dziecka. To nie tylko komfort i bezpieczeństwo psychiczne. Zastosowanie się do wszystkich zaleceń lekarskich sprawia, że ciąża przebiega prawidłowo i znacząco zmniejsza się ryzyko przedwczesnego porodu i stanu przedrzucawkowego.

Korzyści leczenia:
– pozbycie się przykrych dolegliwości takich jak wahania nastrojów czy częste oddawanie moczu,
– poprawa wyglądu skory,
– pozbycie się ciągłego uczucia głodu i pragnienia,
– wyregulowanie wagi,
– poprawa ogólnego samopoczucia,
– poczucie bezpieczeństwa,
– poprawa jakości życia.

Jak wygląda leczenie?

Leczenie cukrzycy jest zależne przede wszystkim od jej typu. To nie tylko odpowiednio przygotowana dieta, ale przede wszystkim zmiana nawyków żywieniowych i trybu życia.

Pacjenci cierpiący na cukrzycę powinni bezwzględnie zastosować się do wszystkich zaleceń lekarza.