Leczenie liszaja osoczem bogatopłytkowym

Na czym polega leczenie liszaja osoczem bogatopłytkowym :

Liszaj twardzinowy, inaczej nazywany liszajem białym może pojawić się zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jest to dolegliwość nie tylko krępująca, ale również bolesna. Liszaj bowiem powoduje, że w okolicy narządów intymnych pojawiają wybroczyny, pęcherze, a nawet owrzodzenie. Pacjenci borykają się wówczas z bólem i dyskomfortem w trakcie wykonywania codziennych czynności. Rezygnują również z życia seksualnego. Zaniża się ich poczucie własnej wartości i pojawiają się kompleksy.

Wciąż nie wiadomo jaka jest dokładnie przyczyna powstawania liszaja, jednak najczęściej podaje się za powód zaburzenia hormonalne, czynniki genetyczne czy infekcje. Dlatego warto jest umówić się do specjalisty jak najszybciej, aby skutecznie pozbyć się problemu. Leczenie liszaja osoczem bogatopłytkowym jest innowacyjną metodą, która w sposób całkowicie naturalny i bezpieczny pozwala walczyć z chorobą.

Eksperckie podejście w Serafin Clinic Gliwice

Serafin Clinic Gliwice to nowoczesna klinika na Śląsku. Przyjmują u nas najlepsi specjaliści w branży, którzy stale podnoszą swoje umiejętności i kwalifikacje. Komfort i bezpieczeństwo naszych Pacjentów jest dla nas najważniejsze. Wiemy, że problemy natury ginekologicznej często powodują wstyd, dlatego każda wizyta odbywa się w pełnym zrozumieniu i dobraniu odpowiedniej terapii. To wszystko sprawia, że zaufali nam już Pacjenci z całej Polski.

Na czym polega leczenie liszaja osoczem bogatopłytkowym?

Leczenie liszaja osoczem bogatopłytkowym polega na ostrzykiwaniu miejsc chorobowych za pomocą własnych tkanek bogatych w płytko-pochodne czynniki wzrostu. Dzięki temu następuje znacznie szybsza regeneracja miejsc objętych chorobą. Jest to metoda całkowicie bezpieczna, ponieważ do zabiegu używa się krwi pobranej bezpośrednio od Pacjenta przed zabiegiem i poddanej specjalistycznemu odwirowaniu w celu wyselekcjonowania tylko najlepszych komórek.

Jakie są korzyści leczenia liszaja osoczem bogatopłytkowym?

Leczenie liszaja osoczem bogatopłytkowym niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim jest to alternatywa dla standardowego leczenia za pomocą sterydów. Jest ono przede wszystkim znacznie bezpieczniejsze i nie powoduje żadnych efektów ubocznych, ponieważ wykorzystywane są własne komórki Pacjenta. W związku z tym nie ma możliwości wystąpienia alergii, a sam proces regeneracji jest skrócony do minimum.

Pacjenci, którzy decydują się na zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego mogą skutecznie pozbyć się chorobowych zmian i znów cieszyć się życiem. Poprawia się ich poczucie własnej wartości, znikają kompleksy i mogą wrócić do życia intymnego.

Korzyści zabiegu:

 • skuteczne pozbycie się problemu w postaci liszaja twardzinowego,
 • pozbycie się objawów choroby,
 • brak remisji choroby,
 • poprawa wyglądu miejsc intymnych,
 • brak efektów ubocznych,
 • zabieg jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny,
 • szybka rekonwalescencja,
 • brak możliwości wystąpienia alergii, ponieważ do zabiegu wykorzystywane są własne tkanki,
 • poprawa jakości życia,
 • wyzbycie się kompleksów,
 • poprawa życia intymnego.

Jak wygląda (przebiega) zabieg leczenia liszaja osoczem bogatopłytkowym?

Leczenie liszaja twardzinowego za pomocą osocza bogatopłytkowego w Serafin Clinic Gliwice zawsze poprzedzone jest konsultacją z lekarzem ginekologiem. Lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad medyczny oraz dokonuje badania w celu oceny rozległości problemu.

W pierwszej kolejności lekarz pobiera od Pacjenta krew, aby następnie odwirować ją w specjalnym urządzeniu. Dzięki temu uzyskuje się osocze bogate w czynniki wzrostu i trombocyty. Sam zabieg jest całkowicie bezbolesny i bezpieczny, odbywa się z znieczuleniu miejscowym. Lekarz ostrzykuje zmienione chorobowo miejsca osoczem bogatopłytkowym. Trwa to zazwyczaj około 30 minut. Po zabiegu nie ma konieczności zakładania szwów, a Pacjenci mogą od razu wrócić do wykonywania codziennych obowiązków.

Wskazania:

 • zdiagnozowany przez lekarza liszaj twardzinowy.

Przeciwwskazania:

 • ciąża, połóg i okres karmienia piersią,
 • miesiączka,
 • aktywne infekcje miejsc intymnych,
 • otarcia lub zranienia w okolicy miejsc intymnych,
 • problemy z krzepliwością krwi,
 • padaczka,
 • nieleczona cukrzyca,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • choroby nowotworowe,
 • przyjmowanie leków, które wywołują podwyższoną wrażliwość na światło.

Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu leczenia liszaja osoczem bogatopłytkowym?

Leczenie liszaja osoczem bogatopłytkowym jest zabiegiem, który nie wymaga żadnej rekonwalescencji ze strony Pacjentów. Jego efekty widoczne są w ciągu 2 tygodni od jego wykonania. W ostrzykiwanym miejscu następuje wzmożona regeneracja tkanek, co bezpośrednio przekłada się na poprawę wyglądu miejsc intymnych.

Konsultacja z zakresu ginekologii estetycznej – dr n. med. Dawid Serafin

350 zł

Leczenie liszaja osoczem bogatopłytkowym

600 zł

Zabiegi uzupełniające

Plastyka ramion

Obwisła skóra na ramionach może być powodem wielu kompleksów. W momencie, gdy zanika naturalny kolagen staje się ona wiotka i traci swą elastyczność.

Więcej Info

O shot – przywracanie wrażliwości łechtaczki

Zabieg O shot jest jednym z najpopularniejszych, jakie wykonujemy w ostatnim czasie. Cieszy się niezwykłym powodzeniem, ponieważ niesie za sobą wiele korzyści.

Więcej Info

Plastyka blizny poporodowej krocza

Plastyka krocza to jedna z najpopularniejszych operacji chirurgii ginekologicznej. Wykonywany jest u kobiet, które wymagają poprawy miejsc intymnych po przebytym porodzie.

Więcej Info