Laserowe obkurczanie i rewitalizacja pochwy

Co to jest Zespół Relaksacji Pochwy ?

Zespół Relaksacji Pochwy to przypadłość, która dotyka coraz więcej kobiet. Polega na osłabieniu i rozluźnieniu się tkanek, więzadeł i powięzi w okolicy pochwy. Jest to wstydliwy problem, z którym należy walczyć. Nieleczony, pogłębia się i w rezultacie prowadzi do wielu przykrych i bolesnych konsekwencji. 

Objawy rozluźnienia pochwy pojawiają się w wyniku przebytej ciąży i porodu, menopauzy oraz licznych chorób ogólnych, do których zaliczamy między innymi otyłość czy przewlekły kaszel. Na zespół rozluźnienia pochwy cierpią także kobiety narażone na duży wysiłek fizyczny, spowodowany podnoszeniem ciężarów. Pacjentki cierpiące na rozluźnienie pochwy i warg sromowych cierpią nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. Nabywają licznych kompleksów i zanika ich poczucie własnej wartości. Także stosunki z partnerem ulegają pogorszeniu ze względu na obniżenie doznań seksualnych, które są odczuwalne dla obu stron. Z czasem może pojawić się także problem wysiłkowego nietrzymania moczu. 

Eksperckie podejście w Serafin Clinic

Serafin Clinic Gliwice – Klinika dla Kobiet to nowoczesne centrum ginekologii estetycznej na Śląsku. Przyjmują tu najlepsi specjaliści, którzy kompleksowo zajmują się każdą Pacjentką. Wiemy, że zabiegi z zakresu ginekologii są wciąż tematem tabu, dlatego niezwykle ważna jest dla nas rozmowa z Pacjentką. Chcemy nie tylko poznać problem, ale i jej oczekiwania względem zaplanowanego zabiegu. Przygotowujemy indywidualne plany leczenia oraz zabiegi dostosowane do potrzeb naszych Pacjentek. Ogromna wiedza oraz doświadczenie, jakie posiadają nasi specjaliści wyróżnia nas wśród konkurencji. Jest to potwierdzone licznymi pozytywnymi opiniami, które możecie przeczytać na temat Serafin Clinic – Klinika dla Kobiet. 

Na czym polega zabieg rewitalizacji pochwy?

W Serafin Clinic Gliwice – Klinice dla Kobiet oferujemy naszym Pacjentkom leczenie rewitalizacji pochwy za pomocą czterech metod: laserem Alma-Israel Femilift CO2, laserem IntimaLase, urządzeniem SanoCare oraz ultradźwiękami Hifu.

Istnieje również możliwość połączenia wszystkich tych metod. Jest to innowacyjny zabieg, który łączy w sobie zarówno wykorzystanie lasera Alma-Israel Femilift CO2, lasera Er:Yag (laser erbowo-yagowy) IntimaLase, urządzenia SanoCare z wykorzystaniem nano-ultradźwięków o częstotliwości 1, 3 oraz 10 MHz., jak i ultradźwięków HIFU. Dzięki tej metodzie pochwa staje się dużo bardziej ujędrniona, a skóra napięta. Seria zabiegów z wykorzystaniem tych metod przynosi niesamowite efekty! Jest to przełom w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczuWszystkie zabiegi są całkowicie bezbolesne i odbywają się w znieczuleniu miejscowym. Zabieg laserowej rewitalizacji sromu i pochwy trwa około 30 minut. 

Zabieg laserem Alma-Israel Femilift CO2 

Polega na fototermicznym obkurczeniu ścian pochwy. Światło lasera powoduje, że tkanki zostają poddane mikrouszkodzeniom, co wpływa na proces ich samoregeneracji. Następuje stymulacja kolagenu i glikogenu. Włókna kolagenowe stają się krótkie i grube, a dzięki temu skóra jest bardziej napiętaW ginekologii plastycznej najczęściej używany jest laser frakcyjny MonaLisa Touch. W Serafin Clinic Gliwice zastąpiliśmy go urządzeniem dużo bardziej precyzyjnym i bezpiecznym, jakim jest Femilift. Dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszej technologii laser Alma-Israel działa jedynie na kilka procent tkanki, co w istotny sposób wpływa na proces ich regeneracji. Zabieg jest zupełnie bezbolesny wewnątrz pochwy i dobrze tolerowany przez srom. Właściwości skanujące systemu DEKA HiScan V2LR zapewniają szybki przebieg zabiegu – zaledwie w kilka minut.

Zabieg IntimaLase (laser erbowo-yagowy)

Zabieg IntimaLase polega na nakierowaniu wiązki lasera VSP do kanału pochwy. Intensywność światła zostaje dostosowana indywidualnie do potrzeb Pacjentki. Po ogrzaniu tkanek następuje proces regeneracji. Przy pomocy lasera IntimaLase pochwa zostaje ujędrniona i obkurczona. Jest to innowacyjna technologia, która stosuje stymulację fototermalną. Włókna kolagenowe poddane działaniu lasera stają się znacznie grubsze i krótsze. Dzięki temu dochodzi do naprężenia ścian pochwy i zmniejszenia ich objętości.

Zabieg SanoCare

SanoCare to nowoczesne urządzenie, które wykorzystuje nano-ultradźwięki o częstotliwości 1, 3 oraz 10 MHz. Ultradźwięki są w stanie dotrzeć dużo głębiej niż wiązka lasera. Co za tym idzie, dotleniają naczynia krwionośne w obrębie okolic intymnych. Pobudzają także do pracy włókna kolagenowe, dzięki czemu tkanki stają się bardziej napięte i ujędrnione. Działanie urządzenia SanoCare jest całkowicie bezpieczne, bezinwazyjne i bezbolesne.

Zabieg HIFU (High Intensity Focused Ultrasound)

Dzięki falom ultradźwiękowym o wysokiej energii możemy dotrzeć głębiej, niż przy użyciu samego lasera. Do tej pory zabieg HIFU wykorzystywany był w kosmetologii przy zabiegach odmładzających twarz i ciało. Jego użycie przy zabiegach z zakresu ginekologii estetycznej jest przełomowym odkryciem na rynku! Przez to, że dociera głębiej niż wiązka lasera możemy wykorzystać go przy leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu. Ultradźwięki oddziałują na powięzi podtrzymujące cewkę moczową oraz więzadła cewkowo-łonowe, co ma ogromny wpływ na rezultat leczenia. 

Korzyści zabiegu  

Zabieg rewitalizacji pochwy niesie za sobą wiele korzyści. Jest to zarówno poprawa zdrowia fizycznego, jak i psychicznego Pacjentek, które się na niego decydują. Przede wszystkim skóra staje się dużo bardziej elastyczna i napięta. Obwód pochwy ulega znacznemu zmniejszeniu, co ma ogromny wpływ na poprawę życia seksualnego. Efekty odczuwalne są zarówno dla Pacjentki, jak i jej partnera. Dzięki zabiegowi wszystkie doznania intymne nabierają intensywności. Podnosi się poziom własnej wartości, a Pacjentka wyzbywa się kompleksów związanych ze swoją strefą intymną. Co więcej, dzięki wzmożonej produkcji kolagenu pochwa staje się nawilżona. Zmniejsza się ryzyko pojawienia się infekcji intymnych oraz wszelkich otarć i urazów mechanicznych. 

Korzyści zabiegu: 

 • regeneracja pochwy, 
 • przywrócenie odpowiedniego nawilżenia pochwy,
 • poprawa wyglądu okolicy intymnej,
 • zmniejszenie ryzyka infekcji miejsc intymnych,
 • zwiększenie doznań seksualnych,
 • poprawa jakości życia intymnego,
 • wyzbycie się kompleksów,
 • podniesienie poczucia własnej wartości,
 • trwałość zabiegu,
 • brak hospitalizacji, 
 • zabieg jest bezpieczny i bezbolesny,
 • szybka rekonwalescencja,
 • zabieg wykonywany jest jest przez specjalistę, dr Dawida Serafina.

Efekty zabiegu 

Efekty rewitalizacji pochwy widoczne są po miesiącu od jego wykonania i utrzymują się średnio przez dwa lata

Jest to zabieg przeznaczony dla Pacjentek, które nie planują ponownego zajścia w ciążę, ponieważ może ona zniwelować jego efekty.

Przygotowanie do zabiegu 

Zabieg rekonstrukcji ścianek pochwy laserem w Serafin Clinic Gliwice – Klinice dla Kobiet poprzedzony jest zawsze konsultacją. Na wizycie zostaje przeprowadzony szczegółowy wywiad lekarski oraz dokładne badanie Pacjentki. 

Na wizytę należy przynieść aktualny wynik badania cytologicznego. 

Wskazania do zabiegu 

 • zespół luźnej pochwy (VRS),
 • suchość miejsc intymnych, 
 • utrata elastyczności i jędrności pochwy, 
 • liczne urazy i otarcia okolic intymnych, 
 • wysiłkowe nietrzymanie moczu,
 • niezadowolenie z wyglądu miejsc intymnych, 
 • brak orgazm, słabe doznania seksualne,
 • pogorszenie relacji z partnerem spowodowane zmniejszoną satysfakcją z życia seksualnego. 

Przeciwwskazania do zabiegu

 • ciąża, połóg i okres karmienia piersią,
 • miesiączka, 
 • złe wyniki badania cytologicznego, 
 • aktywne infekcje miejsc intymnych, 
 • choroby nowotworowe,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • nieleczona cukrzyca, 
 • padaczka,
 • słaba krzepliwość krwi. 

Rekonwalescencja 

Po zabiegu rewitalizacji pochwy Pacjentka nie wymaga żadnej rekonwalescencji i hospitalizacji. Od razu po wyjściu z kliniki może wrócić do codziennych aktywności. Jest to ogromną zaletą zabiegów laserowych w porównaniu ze standardowymi zabiegami chirurgicznymi. 

Przez pierwszy tydzień od zabiegu Pacjentka powinna zachować wstrzemięźliwość seksualną oraz ograniczyć wysiłek fizyczny. 

Należy unikać w tym czasie także wyjścia na basen i saunę. 

Konsultacja z zakresu ginekologii estetycznej – dr n. med. Dawid Serafin

350 zł

Laserowe obkurczanie i rewitalizacja pochwy

1 500 zł

Laserowe leczenie suchości pochwy

1 500 zł