Przywracanie objętości warg sromowych większych

Co to jest Przywracanie objętości warg sromowych większych ?

Wypełnienie i ujędrnianie warg sromowych Przywracanie objętości warg sromowych większych to zabieg z zakresu ginekologii estetycznej polegający na przywróceniu komfortu intymnego. Jednak oprócz polepszenia wyglądu okolicy warg sromowych, niesie za sobą również wiele korzyści zdrowotnych. 

Zabieg wypełnienia i ujędrnienia warg sromowych jest jedną z najlepszych metod do walki z menopauzą. Przynosi długotrwałe efekty, które widoczne są od razu po wyjściu z gabinetu. Spadek produkcji estrogenu sprawia, że skóra wiotczeje i robi się cienka. Traci także swoje nawilżenie, w związku z czym zaburza się jej prawidłowe funkcjonowanie. Narządy wewnętrzne zostają odsłonięte i są narażone na różnego rodzaju infekcje oraz urazy. W Serafin Clinic – Klinika dla Kobiet wykonujemy ten zabieg przy użyciu najnowocześniejszego lasera Alma-Israel Femilift CO2 oraz kwasu hialuronowego Desirial. Oba zabiegi działają nawilżająco i regenerująco. To właśnie dzięki ich działaniu pobudzamy fibroblasty – komórki odpowiedzialne za produkcję kolagenu i elastyny, które zaczynają naturalnie zanikać z wiekiem. Alma-Izrael Femilift CO2 jest najbardziej innowacyjnym i bezpiecznym laserem na rynku. Wiązka jego światła oddziałuje tylko na wybrane tkanki dzięki technologii HiScan, dzięki czemu znacząco przyspiesza się proces ich regeneracji. W ginekologii plastycznej do tej pory największą popularnością cieszył się laser MonaLisa Touch. Jednak w odróżnieniu od Femilift jest on mniej precyzyjny. Dodatkowo procedury medyczne przy użyciu lasera Femilift jako jedyne zostały przebadane klinicznie, histologicznie i ultrasonograficznie. 

Eksperckie podejście w Serafin Clinic

W Serafin Clinic Gliwice – Klinika dla Kobiet każdy zabieg dostosowujemy do potrzeb naszych Pacjentek. Także wybór metody zależy od ich indywidualnych predyspozycji. Naszym celem jest jednak przywrócenie komfortu intymnego. Pracujemy tylko przy użyciu materiałów sprawdzonych i renomowanych firm. Dzięki temu możemy zagwarantować, że każda Pacjentka będzie zadowolona z uzyskanych rezultatów. Wieloletnie doświadczenie oraz wiedza, którą posiadają nasi lekarze to pewność, że zabieg będzie wykonany z należytą starannością oraz zaangażowaniem. 

Na czym polega zabieg?

Zabieg przywrócenia objętości wargom sromowym polega na ostrzyknięciu ich kwasem hialuronowym lub własnym tłuszczem. Obie metody są całkowicie bezbolesne i bezinwazyjneW tym samym celu wykorzystujemy laser Alma-Israel Femilift CO2. Działa bezpośrednio na ściany pochwy: stymuluje tkanki do ich regeneracji. Dzięki temu możemy wymodelować okolicę intymną, a tym samym przywrócić jej dawny wygląd. 

Korzyści zabiegu 

Skóra warg sromowych staje się bardziej napięta i elastyczna. Ma to bezpośredni wpływ na poprawę życia seksualnego. Odbudowa utraconej objętości warg sromowych większych ma ogromny wpływ na zdrowie fizyczne oraz psychiczne. Zwiększa się poczucie własnej wartości i znikają kompleksy spowodowane niezadowoleniem z wyglądu okolicy intymnej. Dodatkowo zabieg działa nawilżająco, więc zmniejsza się ryzyko infekcji oraz różnego rodzaju zakażeń. Nawodniona śluzówka jest bardziej odporna na otarcia oraz inne uszkodzenia mechaniczne. Zostaje przywrócony komfort intymny. 

Korzyści wypełnienia i ujędrnienia warg sromowych:

 • regeneracja i odmłodzenie miejsc intymnych, 
 • polepszenie wyglądu miejsc intymnych, 
 • zwiększenie doznań seksualnych, 
 • poprawa życia intymnego, 
 • przywrócenie odpowiedniego nawilżenia pochwy, 
 • zmniejszenie ryzyka infekcji intymnych, 
 • zabieg jest bezpieczny i bezbolesny,
 • trwałość zabiegu, 
 • szybka rekonwalescencja,
 • zabieg wykonywany jest przez specjalistę, lekarza-ginekologa dr Dawida Serafina.  

Przebieg zabiegu 

W Serafin Clinic Gliwice wykorzystujemy dwie metody do przywrócenia objętości warg sromowych. Używamy kwasu hialuronowego lub tłuszczu pobranego wcześniej od Pacjentki (w procesie liposukcji) oraz lasera Alma-Israel Femilift CO2

W obu przypadkach naszym celem jest ich uwypuklenie oraz wymodelowanie. Pod wpływem działania kwasu hialuronowego oraz wysokiej temperatury pochodzącej z wiązki lasera tworzą się nowe włókna kolagenowe. Rozpoczyna się proces samoregeneracji. Skóra, która do tej pory była cienka, staje się bardziej napięta i elastyczna. 

Kwas hialuronowy lub tłuszcz wprowadzany jest za pomocą specjalnej kaniuli, a następnie rozprowadzany po całej okolicy intymnej, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, gdzie skóra jest cieńsza. 

Zabieg trwa około 30 minut i odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Efekty widoczne są od razu i utrzymują się około 2 lat. 

Przygotowanie do zabiegu 

W dniu zabiegu Pacjentka powinna dokładnie wydepilować okolicę intymną, aby zapewnić lepszą widoczność pola zabiegowego. 

Wskazania do zabiegu

 • zbyt małe wargi sromowe większe, 
 • częste infekcje, urazy i otarcia okolic intymnych, 
 • suchość w obrębie łechtaczki i warg sromowych, 
 • utrata elastyczności skóry w okolicy warg sromowych spowodowana menopauzą, 
 • niezadowolenie z wyglądu okolicy intymnej. 

Przeciwwskazania do zabiegu

 • ciąża, 
 • stany zapalne w okolicy miejsc intymnych, 
 • infekcje bakteryjne lub wirusowe miejsc intymnych,
 • podrażnienie i uszkodzenia okolicy intymnej. 

Rekonwalescencja 

Po zabiegu Pacjentki nie wymagają większej rekonwalescencji.

Mogą powrócić do codziennych aktywności od razu po wyjściu z gabinetu. 

Po samym zabiegu może pojawić się niewielki ból lub plamienie, które samoistnie ustąpią w ciągu kilku godzin. 

W ciągu najbliższych tygodni wskazana jest wzmożona dbałość o higienę miejsc intymnych, aby nie wdała się żadna infekcja.

Konsultacja z zakresu ginekologii estetycznej – dr n. med. Dawid Serafin

350 zł

Przywracanie objętości warg sromowych większych

2 500 zł