Zabieg z użyciem lasera - laserowe usuwanie zmian skórnych i przebarwień

laserowe usuwanie zmian

Co to jest laserowe usuwanie zmian skórnych i przebarwień?

Zabieg laserowego usuwania zmian skórnych i przebarwień to bardzo popularna metoda, która w skuteczny sposób może przyczynić się do poprawy wyglądu skóry oraz redukcji zmian naczyniowych. Pozwala ona na osiągniecie zadowalających efektów, widocznych nawet po jednym zabiegu. Jest to metoda, która redukuje łagodne zmiany zachodzące na skórze, a dzięki temu, że jest ona małoinwazyjna, pozwala na szybką regenerację skory poddanej zabiegowi. Precyzja, z jaką wykonywany jest zabieg, sprawia, że ryzyko powstawania blizn jest ograniczone do minimum. Decydując się na zabieg z wykorzystaniem nowoczesnego lasera możemy liczyć na bezbolesne i przede wszystkim w pełni bezpieczne zamknięcie rozszerzonych, nawet bardzo dużych naczynek krwionośnych czy rozległych pajączków, a także zminimalizowanie różnego rodzaju problemów skórnych, takich jak trądzik czy przebarwienia. Jest to zdecydowanie bardzo komfortowa metoda leczenia tego typu zmian, która pozwala na skuteczną walkę z różnymi problemami skórnymi. 

Eksperckie podejście w Serafin Clinic 

Eksperckie podejście w Serafin Clinic – to jedna z głównych cech, które wyróżniają tę klinikę na tle innych placówek medycznych. Serwisujący w Klinice dla Kobiet Eksperci Serafin Clinic mogą pochwalić się wyjątkowymi umiejętnościami i doświadczeniem, które pozwalają na oferowanie pełnej gamy usług. Wśród nich znajduje się między innymi Laser – rewolucyjna technologia, która umożliwia skuteczne laserowe usuwanie zmian skórnych oraz przebarwień. To doskonała opcja dla osób, które chcą pozbyć się nieestetycznych plam i blizn, a także wygładzić zmarszczki i rozszerzone pory. Wszystko to możliwe dzięki nowoczesnym laserom oraz ogromnemu zapleczu kliniki, która posiada nowoczesny sprzęt medyczny. Eksperci Serafin Clinic to zespół specjalistów, którzy stale podnoszą swoje kwalifikacje i doskonalą swoje umiejętności, by móc sprostać wymaganiom i potrzebom pacjentów. Zaufanie, jakim obdarzają ich klienci, wynika nie tylko z ich wiedzy i doświadczenia, ale także z podejścia, które wyróżnia się wyjątkową dbałością o pacjenta i jego komfort. W Serafin Clinic pacjenci nie tylko otrzymują najlepszą opiekę i leczenie, ale także czują się komfortowo i bezpiecznie, mając pewność, że są w dobrych rękach. Nowoczesne lasery stosowane w Serafin Clinic to jedne z najskuteczniejszych narzędzi stosowanych we współczesnej medycynie estetycznej. Dzięki nim możliwe jest przeprowadzenie szeregu zabiegów, które W Serafin Clinic na Śląsku – Klinice dla Kobiet przyjmuje zespół specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w tego typu zabiegach. Wciąż poszerzamy naszą wiedzę i umiejętności na licznych kursach, także tych zagranicą. Dodatkowo w Serafin Clinic Gliwice – Klinice dla Kobiet posiadamy ogromne zaplecze w postaci nowoczesnego i niezwykle precyzyjnego sprzętu, który zapewnia naszym Pacjentkom przede wszystkim bezpieczeństwo podczas każdej wizyty.  

Na czym polega usuwanie zmian skórnych i przebarwień? 

To wysoko efektywne zabiegi a zarazem kompletne rozwiązanie dla redukcji zmian naczyniowych, zmian pigmentowych oraz odmładzania skóry. Jest to innowacyjna i bezinwazyjna metoda, która staje się coraz popularniejsza na rynku medycznym. Za pomocą laserowej technologii w zaledwie kilka sesji można pozbyć się trudnych do usunięcia zmian skórnych takich jak: pajączki na nogach, przebarwienia, plamy starcze czy piegi. Laserowa terapia działa selektywnie na zmiany skórne jednocześnie nie uszkadzając otaczającej tkanki. Podczas zabiegu, wiązka światła jest kierowana na obszar skóry, gdzie powoduje selektywne uszkodzenie tkanek. W ten sposób, lasery z minimalnymi skutkami ubocznymi skutecznie usuwają wszelkie niedoskonałości skóry. Po zabiegu skóra staje się gładka, jednolita i odmłodzona. W przypadku zmian naczyniowych, LASER emituje fale świetlne, które pochłaniane są przez hemoglobinę znajdującą się we krwi. Dzięki temu można skutecznie usunąć teleangiektazje oraz zmniejszyć widoczność naczynek krwionośnych. W przypadku zabiegu odmładzania skóry, laser pobudza produkcję kolagenu, co prowadzi do wypełnienia zmarszczek i poprawy elastyczności skóry. Istotne w przypadku zabiegu laserowego jest odpowiednie przygotowanie skóry do zabiegu, a także dobór odpowiedniej liczby sesji w zależności od typu zmian skórnych. Wiele osób zmaga się ze zmianami skórnymi, których chciałoby się pozbyć. Bezpiecznym I bardzo skutecznym rozwiązaniem jest zabieg z użyciem lasera, który niszczy przebarwiania i rozszerzone naczynka, jednocześnie wygładzając naszą skórę. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny dla Pacjentki. Dzięki koagulacji tkanek, krwawienie podczas zabiegu praktycznie nie występuje lub jest znikome. 

Jakie są korzyści zabiegu z wykorzystaniem lasera?

Dzięki wykorzystaniu innowacyjnego lasera korzyści widoczne są już po pierwszym zabiegu. Poszerzone naczynka zostają zamknięte, przebarwienia znikają, a trądzik czy rumień ulega zredukowaniu. Dużą korzyścią, nie tylko pod względem estetycznym, ale i zdrowotnym jest też to, że za pomocą lasera w szybki, bezpieczny i bezinwazyjny sposób możemy pozbyć się naczyniaków, czyli łagodnych nowotworów, umiejscowionych w naczyniach krwionośnych. Do korzyści zaliczamy: 

Jakie są korzyści zabiegu z wykorzystaniem lasera?

 • bezinwazyjność, 
 • brak blizn, 
 • wygładzenie i odmłodzenie skóry, 
 • czas trwania zabiegu – trwa tylko kilka minut, 
 • wygładzenie i odmłodzenie skóry, 
 • nie ma konieczności zakładania szwów, 
 • szybka rekonwalescencja, 
 • po zabiegu nie występują blizny,
 • wyzbycie się kompleksów, 
 • podniesienie poczucia własnej wartości. 
 • pozbycie się przebarwień, rumienia, trądziku, 
 • zwężenie naczynek, 

Przebieg zabiegu  

Zabieg laserowego usunięcia zmian skórnych i przebarwień w Serafin Clinic Gliwice – Klinice dla Kobiet zawsze poprzedzony jest konsultacją specjalistyczną. To właśnie podczas pierwszej wizyty lekarz dokładnie bada miejsce, które ma zostać poddane zabiegowi. Oceniany jest kształt, wielkość i kolor. Jest to niezwykle istotne, ponieważ wiele zmian może być niebezpiecznych. W takich sytuacjach po ich usunięciu zaleca się wykonanie badania histopatologicznego. 

Laserowe usunięcie zmian skórnych i przebarwień jest zabiegiem całkowicie bezbolesnym, odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Trwa od kilku do kilkunastu minut w zależności od rozległości problemu oraz indywidualnych predyspozycji Pacjentki. 

Do zmiany skórnej lub przebarwienia przykladana jest głowica lasera CO2. Lekarz przeprowadzający zabieg ustala wszystkie parametry indywidualnie dostosowane do pola zabiegowego. Dzięki niezwykłej precyzji oraz dokładności lasera, tylko wyznaczone miejsce zostaje poddane zabiegowi. Tkanki zostają odparowane, poprzez przemianę wody, która znajduje się w przestrzeniach międzykomórkowych. Dodatkowo laser zamyka naczynia krwionośne, dzięki czemu nie występuje krwawienie i nie ma konieczności zakładania szwów. 

Laser, dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii, jest w stanie oddziaływać zarówno na melaninę, jak i hemoglobinę, dzięki czemu może w skuteczny i bezpieczny sposób dotrzeć do zmian, które są zlokalizowane na różnej głębokości i mających różne ubarwienie, zarówno niebieskie, jak i czerwone. Zastosowanie lasera jest bardzo szerokie – jest on skuteczny w walce ze zmianami zarówno pigmentowymi, do których należy m.in. pieprzyk, jak i naczyniowymi. Skóra poddawana zabiegowi jest cały czas chłodzona, dzięki czemu dyskomfort jest praktycznie nieodczuwalny. Innowacyjny laser sprawia, że usuwanie zmian odbywa się błyskawicznie.

Cały zabieg nie jest czasochłonny. Oczywiście, na długość jego trwania duży wpływ mają przede wszystkim umiejscowienie konkretnej zmiany, a także jej rodzaj czy wielkość. Zazwyczaj trwa on od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Jeszcze przed rozpoczęciem zabiegu pacjent, w celu ochrony oczu, dostaje specjalne okulary, które stanowią barierę przed oddziaływaniem światła lasera. Aby pacjent na każdym etapie zabiegu czuł się komfortowo, w miejsca działanie lasera nakłada się żel, który przewodzi chłodzenie i sprawia redukuje poczucie dyskomfortu. Takie nieprzerwane chłodzenie gwarantuje nie tylko bezpieczeństwo w trakcie trwania samego zabiegu, ale ma wpływ na szybszą rekonwalescencję skóry. Dzięki temu również znieczulenie skóry nie jest wymagane. W czasie trwania zabiegu dochodzi do fototermolizy. Krew w naczynkach wychwytuje promieniowanie, co skutkuje podgrzaniem naczynia, które następnie zostaje zniszczone i wchłonięte. Całkowite wchłonięcie naczynek wymaga czasu, dzieje się to zazwyczaj po maksymalnie 12 tygodniach. Wówczas większość z nich znika, a część staje się dużo jaśniejsza, praktycznie niezauważalna.

Wskazania do zabiegu laserem:

 Zmiany pigmentowe, takie jak:

 • Melazma
 • Piegi
 • Przebarwienia skórne
 • Plamy soczewicowate Zmiany naczyniowe, m.in:
 • Naczyniaki płaskie
 • Rumień
 • Brodawki
 • Poszerzone żyłki
 • Trądzik różowaty
 • Zmiany skórne (różnego rodzaju brodawki, kurzajki, kłykciny, pieprzyki, włókniaki, prosaki, kaszaki, naczyniaki, ziarniniaki), 
 • występowanie nieestetycznych przebarwień,
 • występowanie zmian skórnych w newralgicznych miejscach, gdzie narażone są na częste podrażnienia, 

Przeciwwskazania do zabiegu laserem:

 • ciąża, połóg i okres karmienia piersią,
 • opryszczka, 
 • aktywne stany zapalne skóry,
 • łuszczyca, 
 • podrażnienia i zranienia w miejscu zaplanowanego zabiegu, 
 • przyjmowanie leków i ziół światłouwrażliwiających, 
 • zaburzenia krzepnięcia krwi, 
 • przyjmowanie leków na rozrzedzenie krwi,  
 • tendencje do powstawania bliznowców, 
 • epilepsja, 
 • bielactwo,
 • nieleczona cukrzyca, 
 • choroby nowotworowe,
 • świeżo opalona skóra,
 • atopowe zapalenie skóry
 • przyjmowanie antybiotyku na miesiąc przed zabiegiem

Przygotowanie do zabiegu 

Zabieg laserowego usuwania zmian skórnych i przebarwień nie wymaga większego przygotowania ze strony Pacjentki. 

Minimum dwa tygodnie przed zaplanowanym zabiegiem należy zrezygnować z korzystania z solarium oraz ograniczyć ekspozycję na słońce. 

Koniecznie jest również odstawienie przyjmowania leków i ziół światłouwrażliwiających. 

Rekonwalescencja 

Zabieg laserowego usunięcia zmian skórnych i przebarwień nie wymaga rekonwalescencji. Nie ma konieczności hospitalizacji ani zdjęcia szwów. 

Przez pierwszy miesiąc po zabiegu należy unikać znacznej ekspozycji na słońce i używać kremów z filtrem UV żeby dodatkowo nie podrażniać miejsca poddanego zabiegowi. 

W miejscu po usuniętych zmianach skórnych i bliznach należy dbać o wyjątkową higienę, jednak nie powinno się ich zbyt długo moczyć do czasu całkowitego wygojenia.

Zapraszamy do konsultacji z naszym personelem medycznym.

Zobacz cennik

Konsultacja z zakresu medycyny estetycznej

150,00 zł

Konsultacja z zakresu medycyny estetycznej połączona z zabiegiem

bezpłatna

Zamykanie naczynek (leczenie teleangiektazji)

Twarz (jeden zabieg)

700,00 zł

Nos (jeden zabieg)

400,00 zł

Broda (jeden zabieg)

400,00 zł

Nogi (jeden zabieg)

400,00 zł

Łydka lub udo (jeden zabieg)

1400,00 zł

Leczenie rumienia

Twarz (jeden zabieg)

900,00 zł

Policzki (jeden zabieg)

700,00 zł

Nos (jeden zabieg)

400,00 zł

Czoło (jeden zabieg)

400,00 zł

Broda (jeden zabieg)

400,00 zł

Szyja (jeden zabieg)

700,00 zł

Dekolt (jeden zabieg)

900,00 zł

Naczyniaki

Naczyniak bardzo mały do 5 cm2

400,00 zł

Naczyniak mały do 25 cm2

700,00 zł

Naczyniak średni do 145 cm2

1000,00 zł

Naczyniak duży do 290 cm2

1500,00 zł

Zamknij