Leczenie wypadania włosów - rodzaje, przyczyny, zabiegi

Na czym polega leczenie wypadania włosów - rodzaje, przyczyny, zabiegi ?

Problem wypadania włosów dotyczy wszystkich, bez względu na płeć i wiek. Wbrew powszechnej opinii może dotyczyć nawet pozornie zdrowych osób. Dlatego przed rozpoczęciem leczenia niezwykle istotna jest odpowiednia diagnostyka. Dzięki niej możliwe będzie nie tylko wdrożenie leczenia, ale również efektywne rozwiązanie problemu. 

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że problem wypadania włosów dotyczy właśnie ich. Niewielkie kępki włosów pod prysznicem lub na szczotce są często oznaką znacznie większego problemu, niż tylko kwestia estetyczna. Może powodować on pojawienie się licznych kompleksów oraz zaniżenie poczucia własnej wartości. Dlatego powinno się zacząć terapię, jak najszybciej. 

Eksperckie podejście w Serafin Clinic 

Serafin Clinic Gliwice – Klinika dla Kobiet oferuje swoim Pacjentom kompleksowe usługi związane z leczeniem wypadania włosów. Nasi doświadczeni lekarze zajmują się nie tylko odpowiednią diagnostyką, ale i wdrożeniem efektywnej terapii. Dzięki temu masz pewność, że problem wypadania włosów zostanie skutecznie rozwiązany. W naszej klinice na Śląsku dysponujemy ogromnym zapleczem, co pozwala nam zaproponować leczenie dobrane do indywidualnych predyspozycji każdego Pacjenta. 

Na czym polega leczenie wypadania włosów? 

Leczenie wypadania włosów zależne jest zarówno od przyczyny problemu, jak i wybranej metody leczenia. Wszystkie one jednak prowadzą do tego, aby skutecznie zahamować utratę włosów.

Przyczyny wypadania włosów

Jest wiele przyczyn wypadania włosów, dlatego aby rozpocząć leczenie, trzeba poznać przyczynę problemu. Odpowiednia diagnostyka to już połowa sukcesu. W Serafin Clinic Gliwice – Klinice dla Kobiet pracują lekarze wielu specjalizacji, dzięki czemu możliwe jest postawienie precyzyjnej diagnozy. Wśród przyczyn wypadania włosów są:

Łysienie androgenowe

Jest to jedna z najczęstszych przyczyn wypadania włosów. Łysienie androgenowe spowodowane jest zaburzeniami hormonalnymi. Wiele kobiet cierpiących np. z powodu niedoczynności tarczycy, boryka się z tym problemem. Aby go rozwiązać, potrzebne jest leczenie interdyscyplinarne: endokrynologiczne i dermatologiczne. 

Niezdrowy styl życia 

Nieodpowiednie nawyki żywieniowe i stosowanie używek mają ogromny wpływ na stan skóry głowy. Dieta bogata w przetworzoną żywność, zamiast w niezbędne składniki odżywcze prowadzi do uszkodzenia lub osłabienia cebulek włosów, a w rezultacie ich utraty. Aby je wzmocnić lekarze zalecają wówczas odpowiednią suplementację.

Czynniki genetyczne 

Bardzo często przyczyna wypadania włosów leży także po stronie genów. Jeśli ktoś z naszej najbliższej rodziny cierpiał z tego powodu, istnieje duże prawdopodobieństwo, że i nas ten problem dotknie. Na szczęście można go skutecznie rozwiązać, wdrażając odpowiednią terapię. 

Stres 

Coraz bardziej powszechną przyczyną wypadania włosów jest stres. Problem ten pojawia się zazwyczaj nagle, jednak jego zahamowanie nie jest już takie szybkie. Odbija się to negatywnie na całym organizmie, w tym również na skórze głowy. Dzieje się tak, ponieważ podczas sytuacji stresowych spowalnia krążenie krwi, a komórki nie zostają odpowiednio dotlenione i nawodnione. 

Przebieg leczenia 

Aby rozpocząć leczenie wypadania włosów, należy poznać jego przyczynę. Dlatego w Serafin Clinic Gliwice – Klinice dla Kobiet każdy zabieg poprzedzony jest specjalistyczną konsultacją lekarską. To właśnie wtedy lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad lekarski i dokonuje badania skóry głowy. W tym celu często stosujemy również specjalistyczne badanie komputerowe lub kierujemy Pacjenta na szereg potrzebnych badań. 

W naszej klinice na Śląsku oferujemy całą gamę zabiegów, aby rozwiązać problem wypadania włosów. Są one dostosowane do indywidualnych potrzeb i preferencji Pacjentów. 

Laserowe leczenie wypadania włosów 

Jest to całkowicie bezpieczny i bezbolesny zabieg. Dzięki wykorzystaniu lasera skóra głowy, mieszki oraz cebulki włosów zostają zregenerowane i odżywione. Następuje ich nagły wzrost, przy tym stają się znacznie gęstsze i mocniejsze. Dla najlepszych efektów najlepiej wykonać całą serię zabiegów. Ich ilość dostosowana jest zarówno do rozległości, jak i przyczyny problemu. 

Zabieg polega na laserowej stymulacji skóry głowy i mieszków włosowych. W rezultacie poprawia się ukrwienie i dotlenienie w tym obszarze, co znacząco wpływa na zahamowanie wypadania włosów. 

Mezoterapia igłowa głowy 

Mezoterapia jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym i bezbolesnym, podczas którego pod skórę głowy podawany jest odpowiednio dobrany koktajl witaminowy. Dzięki niemu cebulki włosów zostają odżywione. Skutkuje to zarówno pojawieniem się nowych, zdrowszych włosów, jak i wzmocnieniem już tych istniejących. 

Substancje odżywcze zostają podane pod skórę głowy za pomocą niewielkiej igły lub specjalnego pena. Efekty mezoterapii są widoczne po około 2-3 tygodniach. Często zalecane jest również zrobienie całej serii zabiegów, w zależności od rozległości problemu.  

Osocze bogatopłytkowe 

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny. Dodatkowo nie wiąże się z wystąpieniem jakichkolwiek alergii i skutków niepożądanych, ponieważ używa się do niego substancji pozyskanej z własnej krwi. 

Krew pobierana jest bezpośrednio przed zabiegiem od Pacjenta, a następnie odwirowywana. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie osocza bogatopłytkowego, które zostaje podane pod skórę głowy za pomocą niewielkiej igły. Efekty zabiegu są widoczne w krótkim czasie, jednak najbardziej zauważalne są po około 2 miesiącach. 

Przygotowanie do leczenia 

Leczenie wypadania włosów nie wymaga większego przygotowania ze strony Pacjenta, jednak należy pamiętać, iż jest to zależne zarówno od rozległości problemu, jak i wybranej metody leczenia. 

W większości przypadków konieczne jest zrezygnowanie z sauny i solarium minimum tydzień przed rozpoczęciem zabiegów. 

Możliwe jest również wykonanie dodatkowych specjalistycznych badań, jeśli takie będzie wskazanie. 

Wskazania do leczenia

 • leczenie androgenowe, 
 • łysienie plackowate, 
 • utrata włosów spowodowana procesami starzeniowymi, 
 • łysienie typu męskiego,
 • utrata włosów spowodowana nieodpowiednią pielęgnacją, 
 • wypadanie włosów,
 • powolny wzrost włosów, 
 • słaba kondycja ogólna włosów,
 • kompleksy i zaniżenie poczucia własnej wartości spowodowane występowaniem łysienia.  

Przeciwwskazania do leczenia

 • ciąża, połóg i okres karmienia piersią, 
 • aktywne stany zapalne wirusowe lub bakteriologiczne, 
 • podrażnienie skóry w miejscu planowanego zabiegu, 
 • choroby autoimmunologiczne, 
 • choroby nowotworowe, 
 • problemy z krzepliwością krwi, 
 • przyjmowanie leków na rozrzedzenie krwi, 
 • stosowanie niektórych leków i kosmetyków (zawierających wit. A, wit. C i retinoidy), 
 • przyjmowanie niektórych ziół i leków światłouwrażliwiających, 
 • skłonność do występowania bliznowców. 

Rekonwalescencja 

W przypadku każdej z zastosowanych terapii leczenia włosów nie ma konieczności wdrożenia jakiejkolwiek rekonwalescencji. Pacjent może od razu powrócić do codziennych czynności. 

Przez pierwsze dwa tygodnie po zabiegu należy jedynie unikać dłuższej ekspozycji na słońce oraz zastosować ochronę UV. 

Zobacz cennik

Konsultacja z zakresu medycyny estetycznej150 zł
Konsultacja z zakresu medycyny estetycznej połączona z zabiegiem

bezpłatna

Osocze bogatopłytkowe - skóra głowy800 zł
Fibryna - skóra głowy850 zł
Mezokoktajle

od 400 zł

Mezoterapia skóry głowy DR.CYJ
Dr.CYJ 1 amp.

690 zł

Pakiet 4 zabiegów DR.CYJ 4 amp.

2 300 zł

Terapia połączona z pielęgnacją domową

cena ustalana indywidualnie

Zamknij