Korekcja zmarszczek

Co to jest korekcja zmarszczek ?

Skóra z wiekiem naturalnie traci swoją blask, elastyczność i jędrność. Jest to spowodowane utratą kwasu hialuronowego, który zanika podczas procesów starzeniowych. Kwas hialuronowy fizjologicznie występuje w naszej skórze. Jest odpowiedzialny za jej nawilżenie i uelastycznienie. To właśnie jego zanik powoduje nadmierne przesuszenie i zwiotczenie. Wówczas pojawiają się zmarszczki, które z każdym rokiem stają się coraz bardziej widoczne. Zwykłe kremy przeciwzmarszczkowe nie są w stanie skutecznie z tym walczyć. Pojawiają się problemy z akceptacją własnego wyglądu oraz zaniża się poczucie własnej wartości. Na szczęście medycyna estetyczna wychodzi naprzeciw i ma na to rozwiązanie. Można wypełnić je kwasem hialuronowym i przywrócić skórze dawny, młodzieńczy wygląd! 

Korekcja zmarszczek sprawia, że zostają opóźnione procesy starzenia, a zmarszczki stają się niewidoczne. Dzięki temu znikają kompleksy spowodowane wyglądem skóry, a Pacjentka ponownie może cieszyć się życiem. 

Eksperckie podejście w Serafin Clinic 

W Serafin Clinic Gliwice – Klinice dla Kobiet wszystkie zabiegi wykonywane są przez lekarzy z wieloletnim doświadczeniem w medycynie estetycznej. Nasi specjaliści ukończyli wiele kursów i szkoleń w tym zakresie oraz ciągle poszerzają swoją wiedzę. Chcemy zapewnić naszym Pacjentkom najlepsze, możliwe rozwiązania. To wszystko sprawiło, że zaufało nam już tysiące kobiet nie tylko ze Śląska, ale i z całej Polski. W naszej klinice lekarze korzystają z preparatów tylko znanych i sprawdzonych firm, aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo podczas każdej wizyty. Jest to niezwykle istotne, ponieważ coraz częściej trafiają do nas Pacjentki z powikłaniami oraz po nieudanych metamorfozach, wykonywanych przez niedoświadczonych lekarzy lub kosmetyczki. 

Jak powstają zmarszczki? 

Zmarszczki powstają na skutek zanikania kwasu hialuronowego, który naturalnie znajduje się w naszym organizmie. Na intensywność tego procesu ma wpływ wiele czynników zewnętrznych, w tym zła dieta, słabe nawodnienie organizmu, nadmierna ekspozycja na słońce, mała ilość snu, a nawet używki. To wszystko sprawia, że z czasem skóra staje się wyraźnie przesuszona, a na jej powierzchni zaczynają powstawać bruzdy i wgłębienia. Wyróżniamy dwa rodzaje zmarszczek: mimiczne i statyczneZmarszczki mimiczne zaczynają powstawać dosyć wcześnie, już nawet około 25 roku życia. Powstają na skutek nadmiernej mimiki twarzy. Do zmarszczek mimicznych zaliczamy tak zwaną lwią zmarszczkę na czole czy kurze łapki w okolicy oczu. Do ich korekcji najwcześniej używa się toksyny botulinowej, potocznie zwanej botoksem. Blokuje on przewodnictwo nerwowo-mięśniowe, co w efekcie sprawia, że zmarszczki stają się wygładzone. Zmarszczki statyczne powstają na skutek utraty kolagenu i elastyny w skórze. Są to naturalne procesy starzeniowe, zależne od uwarunkowań genetycznych każdej kobiety. Wśród nich możemy wyróżnić między innymi zmarszczki w okolicach bruzd nosowo-wargowych czy ust. Do ich korekcji używamy kwasu hialuronowego.

Na czym polega zabieg wypełniania zmarszczek? 

Zabieg wypełnienia zmarszczek polega na uzupełnieniu brakującego kwasu hialuronowego w partiach skóry, gdzie najbardziej go brakuje. Dzięki temu poddana zabiegowi okolica staje się znów dogłębnie nawilżona, napięta i elastyczna. Zmarszczki zostają wygładzone i w efekcie stają się niewidoczne. 

Korzyści zabiegu

Zabieg korekcji zmarszczek niesie za sobą wiele korzyści. Jest to przede wszystkim ogólna poprawa stanu skóry. Dzięki zabiegowi staje się ona znacznie bardziej napięta i elastyczna. Znikają bruzdy powstałe na skutek procesów starzeniowych. 

Dodatkowo kwas hialuronowy ma właściwości wiążące wodę w organizmie, przez co skóra jest znacznie bardziej nawilżona i odświeżona nie tylko powierzchownie, ale i od środka. Nabiera młodzieńczego blasku. 

Pacjentki, które decydują się na zabiegi korekcji zmarszczek nabierają pewności siebie i ponownie mogą cieszyć się świeżą, gładką cerą. Znikają kompleksy spowodowane wyglądem skóry i podnosi się poziom ich własnej samooceny. 

Korzyści zabiegu: 

 • wygładzenie zmarszczek, 
 • nawilżenie skóry, 
 • ogólna poprawa wyglądu skóry, która staje się napięta i elastyczna, 
 • natychmiastowe efekty, 
 • zabieg jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny, 
 • poprawa własnej samooceny, 
 • wyzbycie się kompleksów spowodowanych wyglądem skóry, 
 • zabieg można wykonywać w każdym wieku, 
 • niewielkie ryzyko wystąpienia alergii.

Przebieg zabiegu 

Zabieg wypełnienia zmarszczek w Serafin Clinic Gliwice – Klinice dla Kobiet poprzedzony jest konsultacją z lekarzem specjalistą zajmującym się medycyną estetyczną. To właśnie podczas tej wizyty lekarz ocenia, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Oprócz tego dokładnie sprawdza stan skóry Pacjentki, aby móc zaproponować możliwie najlepsze rozwiązanie. 

Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, można od razu przystąpić do zabiegu korekcji zmarszczek. Sam zabieg jest całkowicie bezbolesny i bezpieczny, odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Na wybrane partie skóry pół godziny przed zabiegiem nakładany jest specjalny krem znieczulający. 

Kwas hialuronowy używany do wypełniania zmarszczek ma postać żelu, dzięki czemu możliwe jest jego formowanie i rozmieszczenie pod skóra w miejscach, które tego wymagają. Podaje się go wzdłuż linii zmarszczek, które natychmiast zostają wypełnione i wygładzone. Dodatkowo kwas hialuronowy rozpoczyna proces wiązania wody, w związku z czym po kilku dniach efekty stają się jeszcze bardziej widoczne. 

Całkowity czas zabiegu wynosi od kilku do kilkudziesięciu minut, w zależności od ilości partii skóry poddanej zabiegowi. 

Efekty zabiegu korekcji zmarszczek widoczne są od razu po wyjściu z gabinetu. Utrzymują się średnio do 12 miesięcy, jednak jest to sprawa indywidualna i zależna od wielu czynników, m.in. stanu skóry, trybu życia czy uwarunkowań genetycznych. Po tym czasie preparat naturalnie się wchłania i zanika, a zabieg należy powtórzyć. 

Przygotowanie do zabiegu 

Zabieg korekcji zmarszczek nie wymaga większego przygotowania ze strony Pacjentki. 

Bezpośrednio przed zabiegiem konieczne jest zmycie makijażu i oczyszczenie skóry twarzy. 

W przypadku przyjmowania niektórych leków konieczne może być ich odstawienie, jednak o tym zadecyduje lekarz wykonujący zabieg. Wszystko to w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pacjentki. 

Wskazania do zabiegu

 • korekcja powierzchownych zmarszczek,
 • korekcja głębokich zmarszczek, 
 • poprawa wyglądu skóry, 
 • chęć poprawy nawilżenia i uelastycznienia skóry, 
 • kompleksy spowodowane wyglądem skóry, 
 • zaniżone poczucie własnej wartości.

Przeciwwskazania do zabiegu

 • aktywne stany zapalne skóry, 
 • opryszczka, 
 • problemy z krzepliwością krwi, 
 • ciąża, połóg i okres karmienia piersią, 
 • choroby autoimmunologiczne, 
 • choroby nowotworowe,
 • alergia lub nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu do wypełniania zmarszczek.

Rekonwalescencja 

Zabieg korekcji zmarszczek nie wymaga większej rekonwalescencji. Od razu po wyjściu z gabinetu Pacjentka może powrócić do codziennych aktywności. 

Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić delikatna opuchlizna, która zniknie samoczynnie maksymalnie w ciągu 48 godzin. 

Przez pierwsze dwa tygodnie po zabiegu niezwykle istotne jest spożywanie większej ilości płynów, które wspomogą proces regeneracji oraz wiązania wody przez kwas hialuronowy. 

Przez pierwszą dobę po zabiegu nie należy używać żadnych kremów ani innych kosmetyków do mycia i pielęgnacji twarzy.

Zobacz cennik

Konsultacja z zakresu medycyny estetycznej

150,00 zł

Konsultacja z zakresu medycyny estetycznej połączona z zabiegiem

bezpłatna

Korekta zmarszczek

Od 1000,00 zł

Zamknij