Toksyna botulinowa

TOKSYNA BOTULINOWA

Co to jest toksyna botulinowa ?

Zmarszczki są naturalną odpowiedzią na procesy starzeniowe, które dotykają każdego człowieka. Pojawiają się w momencie, gdy zanikają włókna kolagenowe, a skóra staje się zwiotczała i traci swoją jędrność. Są one uwarunkowane zarówno czynnikami genetycznymi, jak i tymi zewnętrznymi. Wpływ na wygląd skóry mają między innymi promieniowanie słoneczne, używki, brak odpowiedniego nawodnienia, a nawet mimika. Im częściej się uśmiechamy, tym bardziej zmarszczki stają się widoczne. Na szczęście kosmetologia estetyczna ma na to skuteczne rozwiązanie – toksyna botulinowa. 

Toksyna botulinowa jest preparatem całkowicie bezpiecznym, stosowanym od przeszło 20 lat. Pozwala wygładzić nawet najbardziej głębokie zmarszczki dając efekt liftingu twarzy bez użycia skalpela. Po zabiegu skóra staje się napięta i wygląda znacznie młodziej. Dzięki temu wiele Pacjentek wyzbywa się kompleksów spowodowanych wyglądem i podnosi się ich poczucie własnej wartości. 

Eksperckie podejście w Serafin Clinic 

Serafin Clinic Gliwice – Klinika dla Kobiet oferuje szeroki zakres zabiegów z wykorzystaniem toksyny botulinowej. Nasi doświadczeni specjaliści wszystkie zabiegi dostosowują indywidualnie do potrzeb Pacjentek. Chcemy, aby każda Kobieta mogła poczuć się pięknie i młodo. Wciąż poszerzamy nasze kompetencje na szkoleniach w kraju oraz zagranicą, aby zapewnić opiekę medyczną na najwyższym, światowym poziomie. 

Jakie zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej można wykonać w Serafin Clinic Gliwice?

Toksyna botulinowa na czoło 

Zmarszczki mimiczne na czole są jednymi z najbardziej rozległych i widocznych. Tworzą głębokie poziomie linie, które z czasem stają się jeszcze bardziej widoczne. Niestety nie ma żadnego kremu, który mógłby skutecznie je zlikwidować, a jedyną opcją jest zastosowanie toksyny botulinowej. Od razu po zabiegu skóra w tym miejscu napina się, a zmarszczki ulegają spłyceniu. Efekty zabiegu utrzymują się do roku. Po tym czasie botoks ulega naturalnemu rozkładowi. Zabieg jest bezbolesny, odbywa się w znieczuleniu miejscowym i trwa około 15 minut. 

Toksyna botulinowa między brwiami (lwia zmarszczka) 

Jest to jedna z tych zmarszczek mimicznych, którą najczęściej poddaje się zabiegom z wykorzystaniem botoksu. Pojawia się samoistnie na skutek uwarunkowań genetycznych oraz nieodpowiedniej pielęgnacji twarzy. Tworzy pionowe linie znajdujące się między brwiami. Z czasem stają się one coraz głębsze i coraz bardziej widoczne. Jedyną metodą, aby skutecznie się ich pozbyć jest wstrzyknięcie toksyny botulinowej. Zabieg jest bezbolesny, odbywa się w znieczuleniu miejscowym i trwa około 15 minut. Efekty widoczne są od razu po wyjściu z gabinetu, jednak najlepsze rezultaty preparat osiąga dopiero po 3-4 dniach. Skóra w tym miejscu staje się wygładzona i napięta. Toksyna botulinowa utrzymuje się około 6-12 miesięcy. 

 Toksyna botulinowa wokół oczu (kurze łapki) 

Zmarszczki wokół oczu nazywane za kurzymi łapkami. Tworzą sieć drobnych wgłębień, które z czasem ulegają pogłębieniu. Dzieje się tak, ponieważ cienka i delikatna skóra w tym miejscu ulega procesom starzeniowym. Staje się wiotka i pozbawiona elastyczności, zanika w niej naturalny kolagen. Dodatkowo w tym miejscu zachodzą silne procesy mimiczne. Aby skutecznie pozbyć się tych zmarszczek warto zastosować zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej. Jest on całkowicie bezpieczny i bezbolesny, odbywa się w znieczuleniu miejscowym i trwa zaledwie kilka minut. Jego efekty utrzymują się od 6 do 12 miesięcy

Toksyna botulinowa wokół grzbietu nosa (królicze zmarszczki)

Zmarszczki znajdujące się wokół grzbietu nosa tworzą się na skutek nadmiernej mimiki twarzy oraz procesów starzeniowych. Skóra w tym miejscu traci swoją elastyczność, przez co zmarszczki ulegają pogłębieniu i uwidocznieniu. Jedynym sposobem, aby skutecznie się ich pozbyć jest zastosowanie toksyny botulinowej. Botoks w tym miejscu podawany jest za pomocą cienkiej igły. Sam zabieg jest całkowicie bezbolesny i trwa około 15 minut. Jego efekty utrzymują się nawet do roku. 

Toksyna botulinowa nad górną wargą (zmarszczki palacza) 

Wbrew powszechnej opinii zmarszczki palacza nie są tylko problem, który dotyka osoby palące papierosy. Zmarszczki nad górną wargą pojawiają się w efekcie nadmiernej mimiki ust. Skóra w tym miejscu jest w ciągłym ruchu, przez co zmarszczki bardzo wcześnie stają się widoczne i pogłębiają się. Można się ich trwale pozbyć stosując zabieg botoksu. Jest on całkowicie bezpieczny i bezbolesny, odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Trwa około 15-30 minut, a jego efekty widoczne są niemal od razu po wyjściu z gabinetu. Toksyna botulinowa utrzymuje się maksymalnie do 12 miesięcy, jednak jest to zależne od indywidualnych predyspozycji każdej Pacjentki. 

Wskazania

 • widoczne głębokie zmarszczki,
 • zmarszczki na czole,
 • zmarszczka między brwiami, tzw. lwia zmarszczka,
 • widoczne zmarszczki wokół oczu, 
 • zmarszczki wokół grzbietu nosa, 
 • zmarszczki palacza, 
 • zmarszczki mimiczne, 
 • liczne kompleksy spowodowane własnym wyglądem, 
 • zaniżone poczucie własnej wartości. 

Przeciwwskazania

 • ciąża, połóg i okres karmienia piersią,
 • aktywne infekcje i stany zapalne skóry,
 • podrażnienia i zranienia skóry w miejscu planowanego zabiegu, 
 • opryszczka, 
 • choroby nowotworowe,
 • choroby autoimmunologiczne, 
 • problemy z krzepliwością krwi, 
 • przyjmowanie leków na rozrzedzenie krwi, 
 • skłonność do powstawania bliznowców, 
 • nadwrażliwość na botoks. 

Przebieg zabiegu 

Zabiegi z botoksem w Serafin Clinic na Śląsku poprzedzone są zawsze konsultacją. Wówczas zostaje przeprowadzony szczegółowy wywiad lekarski. Podczas wizyty kosmetolog może także poznać oczekiwania Pacjentki względem zabiegu. Jest to bardzo istotne, ponieważ chcemy, aby wszystkie Pacjentki były zadowolone z efektów. Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, można przystąpić do zabiegu. Na skórę nakładany jest specjalny krem znieczulający na około 30 minut. Dzięki temu zabieg jest znacznie bardziej komfortowy i bezbolesny. Botoks podaje się pod skórę za pomocą bardzo cienkiej igły lub kaniuli. W zależności od miejsca poddanego zabiegowi trwa on od kilku do kilkudziesięciu minut. Efekty widoczne są od razu po wyjściu z gabinetu i utrzymują się średnio od 6 do 18 miesięcy. Należy jednak pamiętać, że jest to zależne od indywidualnych predyspozycji każdej Pacjentki.

Rekonwalescencja 

Zabiegi z botoksem nie wymagają większej rekonwalescencji ze strony Pacjentki. Są małoinwazyjne i całkowicie bezpieczne. Od razu po ich wykonaniu można powrócić do codziennych aktywności. Bezpośrednio po zabiegu mogą pojawiać się niewielkie siniaczki, które znikną w ciągu pierwszych kilku dni samoistnie. Skóra po zabiegu może być delikatnie zaczerwieniona i obrzęknięta. Przez pierwsze dwa tygodnie po zabiegu należy unikać nadmiernej ekspozycji na słońce i stosować krem z wysokim filtrem UV. Powinno się także zrezygnować z wizyty w solarium i saunie. 

Przeczytaj również o https://www.serafinclinic.pl/leczenie-bruksizmu/

Zobacz cennik

Konsultacja z zakresu medycyny estetycznej 150,00 zł
Konsultacja z zakresu medycyny estetycznej połączona z zabiegiem

bezpłatna

Toksyna botulinowa - 1 okolica 590,00 zł
Toksyna botulinowa - 2 okolice 1100,00 zł
Toksyna botulinowa - 3 okolice1300,00 zł
Zmarszczki nad wargą górną (palacza)300,00 zł
Broda brukowana 300,00 zł
Leczenie nadpotliwości (czoło)

Od 500,00 zł

Leczenie nadpotliwości (dłonie/pachy/stopy)

Od 1800,00 zł

Leczenie bruksizmu

Od 900,00 zł

Zabieg z wykorzystaniem płynnej neurotoksyny ALLUZIENCE
- 1 okolica 700,00 zł
- 2 okolice1300,00 zł
- 3 okolice 1500,00 zł
Zamknij