Kwas hialuronowy

kwas hialuronowy

Co to jest Kwas hialuronowy ?

Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w ludzkim organizmie. To właśnie on wiąże wodę powodując, że skóra jest znacznie bardziej napięta i elastyczna. Z wiekiem, kiedy traci swój blask oraz jędrność, zapada się tworząc nieestetyczne bruzdy, a nawet zmieniając rysy twarzy. Wiele kobiet nie może i nie chce pogodzić się z tym stanem rzeczy. Na szczęście współczesna kosmetologia estetyczna wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom. W Serafin Clinic Gliwice oferujemy naszym Pacjentkom szeroki zakres usług z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. 

Dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego możemy wypełnić drobne zmarszczki, powiększyć usta czy pozbyć się niechcianych worków pod oczami. Niewątpliwym plusem zabiegów jest fakt, iż są całkowicie bezpieczne, a ich efekty widoczne są niemal od razu po wyjściu z gabinetu. 

Eksperckie podejście w Serafin Clinic 

Serafin Clinic Gliwice – Klinika dla Kobiet to nowoczesne centrum medyczne w samym sercu Śląska. Oferujemy naszym Pacjentkom zabiegi z zakresu kosmetologii estetycznej na najwyższym poziomie. Nasi doświadczeni lekarze oraz kosmetolodzy mają ogromne doświadczenie w wykonywaniu tego typu zabiegów. W swojej pracy używamy tylko produktów znanych i renomowanych firm chcąc zapewnić komfort i bezpieczeństwo podczas każdej wizyty w naszej klinice. 

Jakie zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego można wykonać w Serafin Clinic Gliwice?

W Serafin Clinic na Śląsku – Klinice dla Kobiet wykonujemy wiele zabiegów wykorzystujących niezwykłe właściwości kwasu hialuronowego. Wszystkie są dostosowane do indywidualnych predyspozycji i potrzeb naszych Pacjentek. Zarówno metoda, jak i rodzaj używanego preparatu są szczegółowo omawiane już podczas pierwszej konsultacji. Wśród zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego wyróżniamy:

Powiększanie i modelowanie ust 

Jest to zabieg bezinwazyjny i całkowicie bezpieczny. Nie wymaga od Pacjentki wcześniejszego przygotowania. W związku z tym, że odbywa się w znieczuleniu miejscowym (znieczulenie za pomocą kremu lub znieczulenie stomatologiczne) jest również bezbolesny. Zarówno metoda, jak i rodzaj preparatu jest zawsze dostosowana do potrzeb Pacjentki. Dzięki właściwościom kwasu hialuronowego możemy powiększyć usta lub nadać im zupełnie inny kształt. Jest to idealne rozwiązanie dla kobiet, które się są zadowolone z ich wyglądu. Dodatkowo kwas hialuronowy nawilża skórę od środka, przez co usta stają się znacznie bardziej odżywione i nawilżone. Poprawia się także ich koloryt. Na kondycję i wygląd ust wpływają nie tylko czynniki genetyczne i wiek, ale również różne czynniki zewnętrzne, takie jak palenie papierosów czy nadmierna ekspozycja na słońce. Dzięki zabiegowi usta zostają zrewitalizowane i zregenerowane. Skóra ust staje się napięta i jędrna, co widać od razu po wyjściu z gabinetu. Efekty zabiegu utrzymują się od 6 do 18 miesięcy, w zależności od rodzaju użytego preparatu oraz efektu, jaki chcemy osiągnąć. Po tym czasie kwas hialuronowy wchłania się naturalnie. 

Kwas hialuronowy pod oczy

Kwas hialuronowy pod oczy ma szerokie zastosowanie. Można nim wypełnić dolinę łez, pozbyć się niechcianych sińców i cieni pod oczami. Wszystkie zabiegi są dostosowane do potrzeb Pacjentki. Zabieg pod oczy jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny, odbywa się w znieczuleniu miejscowym (po użyciu kremu znieczulającego). Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna i cienka. Z wiekiem, kiedy zanika naturalny kolagen i kwas hialuronowy, pojawiają się sińce, cienie i zmarszczki. Niestety, nawet najlepszy i najdroższy krem nie jest w stanie temu zapobiec. Wówczas z pomocą przychodzą zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Jest on podawany pod skórę za pomocą bardzo cienkiej igły. Wypełnia wszystkie miejsca, przez co skóra staje się znacznie bardziej napięta i elastyczna, a efekty widoczne są od razu po wyjściu z gabinetu. Efekty zabiegu utrzymują się od 6 do 12 miesięcy. Wszystko jest zależne od rodzaju użytego preparatu i indywidualnych predyspozycji Pacjentki. 

Kwas hialuronowy na twarz 

Zabiegi na twarz z kwasem hialuronowym cieszą się ogromną popularnością. Dzięki niemu można wymodelować rysy twarzy, a także przywrócić skórze młodzieńczy wygląd. Kwas hialuronowy ma niezwykłe właściwości wiązania wody, w związku z tym skóra zostaje dogłębnie nawilżona od środka. Bezpośrednio przekłada się to na poprawę jej wyglądu. Jest jędrna, elastyczna i napięta. Znikają drobne zmarszczki i wyrównuje się jej koloryt. 

Zabieg jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny. Odbywa się w znieczuleniu miejscowym, po nałożeniu specjalnego kremu znieczulającego. Następnie kosmetolog podaje pod skórę kwas hialuronowy za pomocą bardzo cienkiej igły. Kwas ma formę gęstego żelu, w związku z tym można go dowolnie modelować, aby nadać twarzy nowy kształt. Efekty zabiegu widoczne są od razu po jego zakończeniu i utrzymują się średnio od 6 do 18 miesięcy

Wskazania

 • sucha skóra twarzy i ust,
 • skóra pozbawiona blasku, 
 • widoczne oznaki starzenia się skóry, 
 • wąskie usta,
 • asymetria warg, 
 • sińce i cienie pod oczami, 
 • zmarszczki na twarzy i pod oczami, 
 • widoczne blizny i ubytki w skórze, 
 • brak jędrności i elastyczności skóry twarzy, 
 • kompleksy spowodowane własnym wyglądem,
 • zaniżone poczucie własnej wartości. 

Przeciwwskazania

 • ciąża, połóg i okres karmienia piersią,
 • aktywne infekcje i stany zapalne skóry,
 • podrażnienia i zranienia skóry w miejscu planowanego zabiegu, 
 • opryszczka, 
 • choroby nowotworowe,
 • choroby autoimmunologiczne, 
 • problemy z krzepliwością krwi, 
 • przyjmowanie leków na rozrzedzenie krwi, 
 • skłonność do powstawania bliznowców, 
 • nadwrażliwość na kwas hialuronowy. 

Przebieg zabiegu 

Wszystkie zabiegi z zakresu kosmetologii estetycznej w Serafin Clinic Gliwice – Klinice dla Kobiet poprzedzone są specjalistyczną konsultacją. Wówczas zostaje przeprowadzony szczegółowy wywiad lekarski, można także ocenić, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do jego wykonania. Podczas konsultacji kosmetolog wykonujący zabieg może również poznać oczekiwania Pacjentki. Jest to niezwykle istotne, ponieważ chcemy, aby każda Pacjentka była zadowolona z efektów. 

Wszystkie zabiegi są małoinwazyjne i bezpieczne. Używamy preparatów z kwasem hialuronowym tylko znanych i sprawdzonych firm. Zabiegi są bezbolesne, odbywają się w znieczuleniu miejscowym. Na skórę nakładany jest specjalny krem znieczulający. Po około 30 minutach od jego zaaplikowania, można przystąpić do zabiegu. Kwas hialuronowy podawany jest za pomocą bardzo cienkiej igły lub specjalnej kaniuli. Następnie kwas rozprowadzany jest pod skórą, dzięki czemu można go formować nadając odpowiedni kształt. Efekty widoczne są od razu po wyjściu z gabinetu. 

Rekonwalescencja 

Zabiegi z kwasem hialuronowym nie wymagają większej rekonwalescencji ze strony Pacjentki. Od razu po ich wykonaniu można powrócić do codziennych aktywności. Bardzo ważne jest, aby przez pierwsze dwa tygodnie spożywać minimum 2 litry wody. Wspomaga to proces naturalnego wiązania wody. Należy także zrezygnować w tym czasie z solarium i sauny. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być delikatnie obrzmiała i zaczerwieniona. Mogą pojawić się niewielkie siniaczki, które znikną samoistnie w ciągu kilku dni. 

Zobacz cennik

Konsultacja z zakresu medycyny estetycznej

150,00 zł

Konsultacja z zakresu medycyny estetycznej połączona z zabiegiem

bezpłatna

Wypełnienie bruzd nosowo-wargowych

Od 1000,00 zł

Korekta zmarszczek mimicznych:

- zmarszczki poziome czoła

Od 1000,00 zł

- zmarszczki pionowe czoła

Od 1000,00 zł

- zmarszczki wokół oczu

Od 1000,00 zł

- zmarszczki palacza

Od 1000,00 zł

- drobne zmarszczki twarzy

Od 1000,00 zł

Podniesienie kącika ust

Od 1000,00 zł

Miękki lifting policzka (projekcja boczna policzka)

Od 1200,00 zł

Dolina łez (projekcja przednia policzka)

1200,00 zł

Korekta kształtu brody

Od 1000,00 zł

Linia marionetki

Od 1000,00 zł

Volumetria (owal twarzy 1ml)

Od 1200,00 zł

Volumetria (owal twarzy 2ml)

Od 2200,00 zł

Linia żuchwy

Od 2200,00 zł

Lifting hybrydowy

Od 2200,00 zł

Ligaments lift (wzmocnienie więzadła jarzmowego)

Od 1000,00 zł

Zamknij