Powiększanie ust

Co to jest Powiększanie ust ?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym w Serafin Clinic, podobno uśmiech jest najpiękniejszym makijażem każdej kobiety. I nie trudno jest się nie zgodzić ze słowami Marilyn Monroe. Wiele Pacjentek zgłaszających się do naszej kliniki marzy o pięknych, pełnych i głęboko nawilżonych ustach. Rozwiązanie jest na wyciągnięcie ręki! Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym nie tylko sprawia, że usta wydają się pełniejsze. Niesie on za sobą także wiele innych korzyści. Ważne jest jednak, aby był wykonywany przez doświadczonego lekarza, który dobierze zarówno technikę, jak i preparat do indywidualnych predyspozycji Pacjentki. Wygląd i kształt ust uwarunkowane są zazwyczaj genetycznie. Dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego można je nie tylko naturalnie powiększyć, ale i poprawić wszelkie asymetrie. 

Oprócz standardowych zabiegów powiększania ust wykonujemy również te regeneracyjne i nawilżające. Jednym z takich zabiegów jest Skinbooster Vital-Galderma, dzięki któremu możemy głęboko nawilżyć usta od wewnątrz. Jest to idealne rozwiązanie dla Kobiet, które cierpią z powodu przesuszonej skóry ust. Innym zabiegiem nawilżającym jest Lips Stylage Vivacy. Nie tylko działa nawilżająco, ale również delikatnie przywraca objętość ust. 

Eksperckie podejście w Serafin Clinic 

Serafin Clinic Gliwice – Klinika dla Kobiet to wyjątkowe miejsce, gdzie przyjmują specjaliści z wieloletnim doświadczeniem. Nasi lekarze odbyli wiele kursów i szkoleń z zakresu medycyny estetycznej, dzięki czemu możemy zaoferować naszym Pacjentkom zawsze najlepsze, możliwe rozwiązanie. Każdy zabieg wykonywany w Serafin Clinic na Śląsku – Klinice dla Kobiet jest indywidualnie dopasowany do preferencji i potrzeb Pacjentki. To wszystko sprawia, że zaufały nam już kobiety z całej Polski, które tak chętnie korzystają z naszych usług. 

Na czym polega zabieg powiększania ust?

Zabieg powiększania ust polega na ostrzyknięciu ich naturalnie występującym w skórze kwasem hialuronowym. Dzięki temu można nadać im odpowiedni kształt i objętość. Kwas hialuronowy (HA) ubywa wraz z wiekiem, przez co skóra traci swoją jędrność i elastyczność. Staje się zwiotczała i pojawiają się liczne ubytki w jej strukturze. Zastosowanie kwasu hialuronowego podczas zabiegu ma za zadanie przywrócić jej dawny wygląd, zregenerować ją i nadać odpowiedni kształt. Dodatkowo kwas wiąże w skórze wodę, w związku z czym poprawia jej nawilżenieKwas hialuronowy wykorzystywany podczas zabiegu ma płynną postać żelu. Jest przy tym bardzo plastyczny, co pozwala uformować go dając oczekiwane rezultaty. Uzupełnia miejsca, gdzie znajdują się różnego rodzaju braki: bruzdy i zwiotczenia.

Korzyści zabiegu 

Zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego pozwala odpowiednio wypełnić, wymodelować oraz powiększyć usta. Ich nowy wygląd oraz kształt sprawia, że znikają kompleksy oraz podnosi się poziom własnej samooceny. Kobiety decydujące się na zabieg częściej się uśmiechają i nabierają pewności siebie. Podczas zabiegu możliwe jest powiększenie obu warg lub tylko jednej. Wszystko zależne jest od indywidualnych predyspozycji oraz oczekiwań Pacjentki. Kwas hialuronowy wykorzystywany podczas zabiegu pozwala zniwelować wszystkie asymetryczności oraz dokonać korekty kształtu i konturu ust. Dzięki niemu możliwe jest także podniesienie ich kącików oraz wymodelowanie łuku Kupidyna. Znacznie wpływa to na ogólny wygląd twarzy. Dodatkowo usta, które zostały poddane zabiegowi ostrzyknięcia ich kwasem hialuronowym są głęboko nawilżone oraz zregenerowane. Następuje poprawa procesu wiązania wody w komórkach, co jest widoczne od razu po wyjściu z gabinetu. Skóra staje się jędrna i sprężysta. 

Korzyści powiększania ust:

 • regeneracja ust,
 • nadanie ustom określonego wyglądu i kształtu, 
 • powiększenie zbyt wąskich warg, 
 • nawilżenie skóry ust i okolicznych tkanek, 
 • natychmiastowe i długotrwałe efekty, 
 • poprawa wyglądu, 
 • podniesienie własnej samooceny, 
 • wyzbycie się kompleksów, 
 • zabieg jest całkowicie bezpieczny i bezinwazyjny, 
 • może być wykonywany u Pacjentek w każdym wieku, 
 • powiększanie ust jest zabiegiem bezbolesnym.

Przebieg zabiegu 

Zabieg powiększania ust w Serafin Clinic Gliwice na Śląsku – Klinice dla Kobiet zawsze poprzedzony jest konsultacją. Wówczas lekarz ocenia zarówno stan skóry ust, jak i oczekiwania Pacjentki względem zabiegu. 

Zabieg powiększania ust jest całkowicie bezbolesny, odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Na usta oraz ich okolicę nakładany jest specjalny krem znieczulający. Można również zastosować znieczulenie stomatologiczne, jeśli Pacjenci mają niższy próg bólu. Zabieg trwa około 30-60 minut, w zależności od tego, jakie efekty chcemy uzyskać. 

Usta ostrzykiwane są na dwa sposoby: przy wykorzystaniu mikrokaniuli lub używając niewielkiej igły. Metoda jest zawsze indywidualnie dobierana do predyspozycji Pacjentki. Odpowiednio dobrana technika ostrzykiwania ust pozwala uniknąć wielu powikłań, w tym opuchlizny, wystąpienia siniaków czy mikrouszkodzeń tkanki.  

Do zabiegu używamy dwóch rodzajów kwasu hialuronowego: usieciowanego i nieusieciowanego. Każdy z nich ma inne właściwości i zastosowanie. 

Kwas usieciowany używany jest jako wypełniacz. To właśnie dzięki niemu możliwe jest powiększenie i wymodelowanie ust. Im większe jest jego usieciowienie, tym dłużej zachowuje się w tkance. Efekty zabiegu przy jego użyciu widoczne są średnio od 6 do 18 miesięcy. Należy jednak pamiętać, że wszystko zależne jest od indywidualnych predyspozycji Pacjentki oraz jej zastosowania się do zaleceń pozabiegowych. 

Kwas nieusieciowany najczęściej używany jest w celu natychmiastowej regeneracji i nawilżenia ust. Utrzymuje się w skórze znacznie krócej, maksymalnie do miesiąca. 

Pierwsze efekty zabiegu powiększania ust widoczne są od razu po wyjściu z gabinetu. Natychmiastowo poprawia się ich ogólny stan i wygląd, a skóra wygląda na zregenerowaną i nawilżoną. 

Ostateczny efekt zabiegu widoczny jest 2 tygodnie po jego wykonaniu. W tym czasie następuje wiązanie wody i ułożenie się materiału w tkankach. 

Przygotowanie do zabiegu  

Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym nie wymaga większego przygotowania ze strony Pacjentki. 

Przed samym zabiegiem warto jednak zjeść, ponieważ ze względu na znieczulenie najlepiej będzie odczekać z kolejnym posiłkiem do czasu, aż zejdzie. 

W przypadku nadmiernej skłonności do występowania opryszczki, lekarz może zalecić stosowanie Heviranu przed samym zabiegiem, jak i bezpośrednio po nim. 

Wskazania do zabiegu 

 • niezadowolenie z wyglądu i kształtu ust, 
 • niedostateczne nawilżenie ust spowodowane procesem fotostarzenia się skóry lub czynnikami zewnętrznymi, 
 • niejednolity koloryt ust, 
 • podniesienie kącików ust, 
 • liczne kompleksy spowodowane wyglądem ust,
 • zaniżone poczucie własnej wartości. 

Przeciwwskazania do zabiegu 

 • opryszczka, 
 • przewlekły trądzik, 
 • zraniona lub podrażniona skóra w miejscu zabiegu, 
 • aktywne stany zapalne skóry, 
 • nadwrażliwość lub alergia na kwas hialuronowy lub jakikolwiek składnik preparatu używanego do zabiegu, 
 • skłonność do powstawania blizn, 
 • problemy z krzepliwością krwi, 
 • choroby autoimmunologiczne, 
 • ciąża, połóg lub okres karmienia piersią.

Rekonwalescencja 

Zabieg powiększania ust nie wymaga większej rekonwalescencji, a jego efekty widoczne są od razu po wyjściu z gabinetu. 

Jeśli wystąpi jakakolwiek niewielka opuchlizna, zazwyczaj ustępuje samoczynnie po jednym dniu. 

Przez pierwsze dwa tygodnie po zabiegu należy zrezygnować z sauny i opalania się. Miejsca poddanego zabiegowi nie należy ogrzewać, ani masować. Powinno się przyjmować w tym czasie minimum dwa litry płynów dziennie, aby wspomóc proces wiązania wody. 

Zobacz cennik

Konsultacja z zakresu medycyny estetycznej 150,00 zł
Konsultacja z zakresu medycyny estetycznej połączona z zabiegiem

bezpłatna

Powiększanie i modelowanie ust 1amp / 1 ml

Od 1100,00 zł

Nawilżanie ust

Od 800,00 zł

Zamknij