Plastyka blizny poporodowej

plastyka blizny poporodowej

Co to jest Plastyka blizny poporodowej ?

Korekcja blizny poporodowej to mało inwazyjny zabieg z zakresu ginekologii estetycznej. W Serafin Clinic Gliwice – Klinika dla Kobiet wykonujemy go metodą laserową lub chirurgiczną. Oba zabiegi odbywają się w znieczuleniu miejscowym, a efekty widoczne są i odczuwalne już kilka dni później. Blizny powstają na skutek nacięcia lub rozerwania krocza podczas porodu naturalnego. Spowodowane mogą być również urazami fizycznymi. 

Ich powstanie wiąże się z wieloma przykrymi dolegliwościami, takimi jak ból, zaburzenie prawidłowego funkcjonowania dróg rodno-moczowych czy nawet zaniżoną pewnością siebie. Ma to istotny wpływ na życie Pacjentki zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. 

W Serafin Clinic Gliwice – Klinika dla Kobiet wykorzystujemy najnowocześniejszy laser frakcyjny oraz wiedzę, aby wspomóc nasze Pacjentki w walce z kompleksami i niedoskonałościami. Wszystkie zabiegi wykonywane są przez zespół doświadczonych specjalistów, dzięki czemu są one całkowicie bezpieczneSerafin Clinic to miejsce, gdzie od lat z powodzeniem wykonujemy zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej. Jest to potwierdzone przez wszystkie zadowolone Pacjentki, które nam w tym czasie zaufały. 

Laserowe usuwanie blizn 

Zabieg laserowej plastyki blizn poporodowych u kobiet polega na celowym i kontrolowanym mikrouszkodzeniom jej tkanek za pomocą wiązki lasera. Powoduje to wzmożoną produkcję włókien kolagenowych oraz przebudowę już istniejących. W ten sam sposób usuwa się także blizny po cesarskim cięciu. Po użyciu lasera wokół blizny rozpoczyna się proces regeneracji, dzięki czemu powstaje w tym miejscu nowa tkanka. Z widocznych zmian po zabiegu, blizna zostaje wyraźnie wygładzona, spłycona i rozjaśniona. Poprawiają się walory estetyczne miejsc intymnych, w związku z czym zwiększa się także samoocena oraz wzrasta pewność siebie. Zabieg trwa zwykle od kilku do kilkudziesięciu minut w zależności od stopnia rozległości blizny. Jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny. Odbywa się w znieczuleniu miejscowym.

Chirurgiczne usuwanie blizn

Chirurgiczna plastyka polega zaś na wycięciu starych blizn i zastąpieniu ich nową. Jest ona wykonana z najwyższą starannością i pozwala odtworzyć prawidłowe warunki anatomiczne. Po zabiegu chirurgicznego usunięcia blizn skóra w tym miejscu staje się bardziej wygładzona. Następuje spłycenie powstałej wcześniej blizny. Dzięki temu znika ból i dyskomfort. Przywrócone zostaje także prawidłowe funkcjonowanie krocza, które było utrudnione na skutek powstałych blizn.  Zabieg jest bezbolesny, odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Trwa około godziny. 

Jak przygotować się do zabiegu usuwania blizn poporodowych? 

Przed samym zabiegiem zalecana jest dokładna depilacja miejsc intymnych, aby poprawić widoczność pola zabiegowego. Usunięcie zbędnego owłosienia ma również istotny wpływ na późniejszą higienę tych okolic. 

Wskazania do zabiegu:

  • blizna jest gruba i wypukła, przeszkadza w codziennym prawidłowym funkcjonowaniu,
  • brak pewności siebie oraz liczne kompleksy spowodowane wyglądem blizny, 
  • problemy w funkcjonowaniu układu płciowo-moczowego.

Przeciwwskazania do zabiegu:

  • ciąża i połóg, 
  • aktywne stany zapalne,
  • choroby nowotworowe,
  • choroby utrudniające gojenie się tkanek,
  • choroby weneryczne,
  • stosowanie retinoidów i tetracyklin, 
  • uszkodzenie mechaniczne naskórka w okolicy miejsc intymnych. 

Czy zabieg usunięcia blizn poporodowych jest bolesny? 

Zabieg jest całkowicie bezbolesny, odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Pacjentka może wrócić do codziennych aktywności od razu po wyjściu z kliniki. 

Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu usunięcia blizn poporodowych? 

Pełna rekonwalescencja po zabiegu trwa zwykle od 4 do 6 tygodni. W tym czasie należy zrezygnować ze wzmożonej aktywności fizycznej oraz kontaktów seksualnych. 

Po samym zabiegu skóra może być zaczerwieniona i podrażniona. Nie wymaga jednak konieczności zażywania środków przeciwbólowych. 

Trzeba pamiętać o bardzo dokładnej higienie miejsc intymnych oraz przemywaniu ich środkami antyseptycznymi według zaleceń lekarza prowadzącego. 

Na czas gojenia się rany należy zrezygnować z basenu, sauny oraz zażywania długich kąpieli.

Konsultacja z zakresu ginekologii estetycznej – dr n. med. Dawid Serafin

350 zł

Laserowe leczenie rozstępów (jeden obszar)

800 zł

Laserowa likwidacja blizny po cięciu cesarskim

1 200 zł