Diagnostyka i terapia rozejścia mięśni prostych brzucha z USG kresy białej

Co to jest rozejście mięśni brzucha ?

Rozejście się mięśni prostych brzucha i kresy białej jest normalną przypadłością w trakcie ciąży. Jednak nie zawsze zdarza się, że wszystko wraca do stanu wyjściowego i wówczas konieczne jest wdrożenie odpowiedniej terapii, aby uniknąć szeregu przykrych dolegliwości utrudniających prawidłowe funkcjonowanie. Rozejście mięśni prostych brzucha i kresy białej to problem, z którym zgłasza się coraz więcej Pacjentek. Dochodzi do tego głównie na skutek przebytej ciąży. Niestety mimo przykrych dolegliwości, które się z tym wiążą wiele z nich bagatelizuje problem. Rozejście kresy białej może prowadzić do powstania przepukliny w tym miejscu, która z czasem utrudnia normalne funkcjonowanie. Warto więc udać się do specjalisty i wykonać badanie USG, które pozwoli zdiagnozować problem i rozpocząć skuteczną terapię.

Powstanie przepukliny kresy białej jest o tyle groźne, że wymaga jej operacyjnego usunięcia. Samo rozejście się mięśni prostych można natomiast leczyć za pomocą odpowiednich ćwiczeń zaleconych przez fizjoterapeutę uroginekologicznego.

Eksperckie podejście w Serafin Clinic Gliwice

Serafin Clinic Gliwice to nowoczesna Klinika dla Kobiet. Nasz zespół tworzą lekarze wielu specjalizacji, w tym także fizjoterapeuci uroginekologiczni. Każda nasza Pacjentka zostaje poddana indywidualnej diagnostyce, a następnie leczeniu, aby móc skutecznie rozwiązać problem, z którym zgłosiła się do kliniki.

Na czym polega diagnostyka i terapia rozejścia mięśni prostych brzucha z USG kresy białej?

Diagnostyka i terapia rozejścia mięśni prostych brzucha z USG kresy białej polega na przeprowadzeniu badania ultrasonograficznego, które oceni stopień rozległości problemu i sprawdzi, czy wszystkie mięśnie wewnętrzne działają prawidłowo. Tylko dzięki badaniu USG wykonanym przez specjalistę możliwe jest wdrożenie odpowiedniej terapii w postaci ćwiczeń aktywujących wybrane partie mięśniowe.

Wskazania:

 • przepuklina kresy białej,
 • ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowo-krzyżowym,
 • bóle pleców,
 • ból w trakcie zbliżeń intymnych,
 • problemy z trawieniem,
 • zespół jelita drażliwego,
 • problemy trzewne,
 • problemy z wypróżnieniem,
 • pogorszenie jakości życia,
 • pojawienie się kompleksów,
 • zaniżone poczucie własnej wartości.

Przeciwwskazania:

Brak jest przeciwwskazań do wykonania diagnostyki i terapii rozejścia mięśni prostych brzucha z USG kresy białej.

Jak wygląda diagnostyka rozejścia mięśni prostych brzucha z USG kresy białej?

Diagnostykę rozejścia mięśni prostych brzucha z USG kresy białej w Serafin Clinic Gliwice rozpoczynamy od szczegółowego wywiadu lekarskiego. Fizjoterapeuta zapyta o przebyte ciąże i o to, jak przebiegał poród. Ważne jest także poinformowanie go o wszystkich przebytych chorobach i urazach w obrębie brzucha i kręgosłupa. 

Sama diagnostyka rozejścia mięśni prostych brzucha z USG kresy białej odbywa się za pomocą specjalnego aparatu ultrasonograficznego. Do brzucha przykładana jest głowica aparatu, którą lekarz porusza w różnych kierunkach, aby zbadać pracę wszystkich mięśni brzucha. Podczas badania może prosić o napinanie ich i rozluźnianie, aby sprawdzić czy wszystko funkcjonuje prawidłowo. 

Jak wygląda terapia rozejścia mięśni prostych brzucha z USG kresy białej?

Terapia rozejścia mięśni prostych brzucha odbywa się poprzez wdrożenie odpowiednich ćwiczeń wykonywanych w gabinecie oraz w domu. Bardzo ważne jest, aby zastosować wszystkie zalecenia i regularnie ćwiczyć. Tylko dzięki temu leczenie będzie skuteczne, a tym samym problem zostanie wyeliminowany. 

Jakie są korzyści diagnostyki i terapii rozejścia mięśni prostych brzucha z USG kresy białej?

Diagnostyka i terapia rozejścia mięśni prostych brzucha z USG kresy białej niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim poprawia się jakość życia Pacjentek. Dzięki temu mogą pozbyć się bólu pleców, który uniemożliwiał im normalne funkcjonowanie. Znikają także problemy związane z trzewną lub z trawieniem. 

Pacjentki, które zdecydowały się na terapię obserwują także poprawę ich życia intymnego. Nie odczuwają już bólu podczas zbliżeń intymnych, co bezpośrednio przekłada się na podniesienie poczucia własnej wartości i wyzbycie się kompleksów.

Korzyści:

 • skuteczne i trwałe pozbycie się bólu pleców i kręgosłupa, 
 • brak problemów ze strony układu trawiennego, 
 • brak problemów z wypróżnieniem, 
 • poprawa jakości życia intymnego, 
 • wyzbycie się kompleksów,
 • podniesienie poczucia własnej wartości,
 • diagnostyka i terapia wykonywana jest przez doświadczonego fizjoterapeutę. 

Diagnostyka i terapia rozejścia mięśni prostych brzucha z USG kresy białej (pierwsza wizyta)

170 zł