W najnowszym wydaniu działu zdrowia i urody kobiecego portalu “GentleWoman” Polska, redakcja skupiła się na wybitnej postaci w dziedzinie medycyny estetycznej doktor Agnieszce Niewczas – Maciejewska. Znana z niezwykłego profesjonalizmu i zaangażowania, doktor Niewczas – Maciejewska oferuje swoim pacjentom usługi chirurgii plastycznej, które spełniają najwyższe standardy jakości.

W swojej praktyce, Pani doktor łączy zaawansowaną wiedzę medyczną z najnowszymi osiągnięciami technologicznymi, co pozwala jej na realizację nawet najbardziej skomplikowanych zabiegów z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa i komfortu pacjentów. Jej podejście do każdego przypadku jest indywidualne, co gwarantuje nie tylko wysoką efektywność terapii, ale również pełną satysfakcję osób korzystających z jej usług.

Doktor Niewczas – Maciejewska jest nie tylko wybitnym specjalistą w swojej dziedzinie, ale również aktywnie uczestniczy w życiu naukowym, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem na licznych konferencjach i sympozjach medycznych. Jej praca i zaangażowanie zostały wielokrotnie docenione w środowisku medycznym, co potwierdza jej pozycję jako jednej z czołowych postaci w polskiej chirurgii plastycznej.

Doktor Agnieszka Niewczas – Maciejewska zapewnia usług chirurgii plastycznej na najwyższym poziomie. W osobistej rozmowie, którą można przeczytać tutaj klikając WYWIAD, podkreśliła, że pacjenci doceniają odzyskaną pewność siebie oraz poprawę samopoczucia po zabiegach chirurgicznych. Dobre samopoczucie i zadowolenie z siebie nie mają ceny. Zabiegi medyczne, które są realizowane przez Panią doktor, pozwalają pacjentom odzyskać pewność siebie i poczuć się lepiej.

Odstające uszy, za duży nos czy opadające górne powieki nie muszą zatruwać życia.

Wystarczy wybrać się do eksperta, opowiedzieć o problemie i skorygować go. Wiele osób cierpi z powodu dużego, garbatego lub nieproporcjonalnego nosa. Tak być nie musi. Doktor Agnieszka Maciejewska-Niewczas oferuje zabiegi pozwalające skorygować urodę w sposób skuteczny. Profesjonalizm zapewnia pełne bezpieczeństwo procedury medycznej. Człowiek akceptujący własny wygląd jest pewny siebie, piękniejszy i lepiej radzi sobie w życiu. Nie ukrywa się za makijażem, włosami, nie cierpi z powodu niedoskonałego wyglądu. Aspekt psychologiczny w przypadku takich zabiegów ma bardzo duże znaczenie, o czym pani doktor powiedziała dziennikarce portalu “GentleWoman”.

Czy chirurgia plastyczna jest fanaberią?

Nie jest to prawda. Chirurgia plastyczna nie jest fanaberią, lecz spełnieniem ludzkich potrzeb. Duży nos, za mały biust, opadające powieki górne czy odstające uszy potrafią zatruć życie. Młodzież i dorośli ludzie nieraz cierpią z powodu niedoskonałego wyglądu fizycznego. Oczy i uszy to atrybuty urody. Niewielka korekta pozwala prezentować się lepiej, pokazywać twarz w pełnej krasie. Nie tylko panie, ale też panowie pozwalają sobie na korekty wyglądu. Kobiety mogą zamaskować odstające uszy dłuższymi włosami, ale w przypadku panów jest to o wiele trudniejsze. Ulgę przynosi zabieg, dzięki któremu zamiast dużych, odstających uszu można pokazać światu małe, zgrabne uszka. Pani po operacji uszu może mieć krótkie włosy lub upinać je w kok. Dzięki temu będzie lepiej się prezentować i poczuje się piękniejsza, zaakceptuje siebie. Ma to ogromne znaczenie dla dalszego życia takiej osoby. Rekonstrukcja uszu po wypadku to zupełnie inna rzecz, ale też ważna dla samopoczucia takiej osoby.

Chirurgia plastyczna

Kiedy wykonać zabieg bleaforplastyki lub otoplastyki?

Pora roku teoretycznie nie ma znaczenia, ale lepiej jest wykonać taki zabieg po urlopie, po wakacjach. Nie trzeba będzie nosić opatrunków w upalne dni i będzie można skorzystać z urlopu wypoczynkowego. Ważny jest wiek pacjenta — uszu nie operuje się u małych dzieci, lecz taki zabieg wykonuje się u dziecka mającego 9-10 lat. Wtedy twarz będzie miała już odpowiednie proporcje. Po zabiegu dziecko ma szwy, które zdejmuje się po około dwóch tygodniach. Co ważne chirurgia plastyczna nie oznacza bólu — zabiegi przeprowadzane są pod znieczuleniem miejscowym lub ogólnym. Nad pacjentem czuwa anestezjolog, co dodatkowo wpływa na bezpieczeństwo. Pacjent ma czuć się komfortowo i być odpowiednio zaopiekowany. Doktor Niewczas — Maciejewska przykłada do tego bardzo dużą wagę.

Jak przygotować się do zabiegu?

Doktor radzi wykonać badania krwi takie, jak morfologia, należy zbadać układ krzepnięcia, elektrolity. W przypadku osób cierpiących na schorzenia tarczycy bada się hormon tarczycy. Nie są to skomplikowane badania, ale konieczne w celu uniknięcia komplikacji zdrowotnych. Warto odwiedzić Serafin Clinic w Gliwicach, porozmawiać, skonsultować się ze specjalistką i umówić na zabieg, który przyczyni się do poprawy komfortu funkcjonowania. Pacjent po zabiegu wraca do pracy i codziennego funkcjonowania już po 7-8 dniach, co jest bardzo krótkim czasem i nie zaburza rytmu funkcjonowania na co dzień.

Specjalizacje Dr Agnieszka Niewczas – Maciejewska – chirurgia plastyczna Katowice – Gliwice