Badania laboratoryjne w ciąży

Ciąża to cudowny okres w życiu każdej kobiety. Wiele przyszłych mam chce zapewnić sobie i dziecku, jak najlepszą możliwą opiekę lekarską. Serafin Clinic Gliwice wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom! Aby mieć pewność, że dziecko jest zdrowe, należy wykonać szereg badań diagnostycznych. Wśród nich znajdują się także laboratoryjne badania krwi.

W Polsce większość badań krwi wykonywanych w ciąży wpisanych jest na listę przygotowaną na podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie Standardu Organizacyjnego Opieki Okołoporodowej. Wszystkie te badania można wykonać w Serafin Clinic – Klinice dla Kobiet.

Doświadczeni lekarze ginekolodzy, nowoczesne laboratorium diagnostyczne i zaplecze technologiczne w jednym miejscu? W Serafin Clinic na Śląsku – Klinice dla Kobiet jest to możliwe! Nasze Pacjentki mogą skorzystać z kompleksowej opieki zdrowotnej, począwszy od badań prenatalnych, po diagnostykę laboratoryjną. Wszystkie potrzebne badania można wykonać na miejscu w klinice. Posiadamy ogromne zaplecze medyczne dostosowane do potrzeb i preferencji każdej Pacjentki.

Jakie badania laboratoryjne można wykonać w Serafin Clinic w Gliwicach na Śląsku?

W Serafin Clinic w Gliwicach na Śląsku można wykonać wszystkie badania diagnostyczne wpisane na listę Ministra Zdrowia w sprawie Standardu Organizacyjnego Opieki Okołoporodowej.

Wśród nich są:

 • ogólna morfologia krwi – wykrywa ryzyko niedokrwistości i małopłytkowości u ciężarnych oraz innych zaburzeń hematologicznych,
 • grupa krwi matki i czynnik Rh – jest jednym z najważniejszych badań laboratoryjnych wykonywanych w ciąży, jego wynik należy nosić zawsze ze sobą,
 • badanie w kierunku konfliktu serologicznego – inaczej odczyn Coombsa, pozwala wykryć nietypowe przeciwciała we krwi matki,
 • stężenie glukozy we krwi na czczo – badanie w kierunku cukrzycy,
 • badanie na obecność wirusów HIV i HCV,
 • badanie w kierunku toksoplazmozy,
 • badanie w kierunku różyczki,
 • test przesiewowy w kierunku kiły – inaczej VDRL,
 • oznaczenie TSH,
 • badanie moczu – ocena funkcji nerek,
 • cytologia,
 • wymaz GBS

Jak wyglądają badania laboratoryjne w Serafin Clinic Gliwice – Klinice dla Kobiet?

Każde badanie laboratoryjne wygląda inaczej. Większość z nich można wykonać o dowolnej porze dnia. Serafin Clinic – Klinika dla Kobiet jest otwarta w godzinach od 08:00 do 20:00 i od poniedziałku do czwartku istnieje możliwość pobrania materiału do badania w tych godzinach.

W piątki materiał do badań pobierany jest do godziny 17.00.

Możliwość pobrania materiału do badań w godzinach 08:00 – 10:00 pozwala uzyskać wynik w najkrótszym czasie. Badania, które powinny być wykonane na czczo, zalecamy wykonać do godz. 10:00.

Wszystkie badania laboratoryjne są całkowicie bezpieczne i bezinwazyjne zarówno dla matki, jak i dziecka.

badania laboratoryjne

Jakie są korzyści wykonania badań laboratoryjnych w Serafin Clinic na Śląsku?

Wykonanie badań laboratoryjnych w Serafin Clinic w Gliwicach niesie za sobą wiele korzyści. Wszystkie niezbędne badania można wykonać bezpośrednio w klinice podczas jednej wizyty. Nie ma konieczności rozkładania tego w czasie. Dodatkowo Pacjentka nie musi jeździć pomiędzy placówkami. Jest to znaczne ułatwienie ze względu na oszczędność czasu oraz spokój, o który powinna zadbać przyszła mama.

Próbki do badań pobierane są przez doświadczonego lekarza lub pielęgniarkę. Sprawia to, że wszystkie wykonywane badania są bezbolesne i bezpieczne dla naszych Pacjentek.

Dodatkowo wszystkie wyniki znajdują się zawsze w dokumentacji medycznej, do której wgląd ma lekarz prowadzący ciążę.

Jak przygotować się do badań laboratoryjnych w Serafin Clinic – Klinice dla Kobiet?

Każde z badań laboratoryjnych wymaga innego przygotowania. Niektóre badania wymagają specjalnych przygotowań, takich jak post na czczo, unikanie pewnych pokarmów, picie wody w określonym czasie.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące przygotowania do badania, nie wahaj się pytać personelu medycznego w Serafin Clinic – Klinice dla Kobiet. To ważne, abyś była dobrze poinformowana i przygotowana do badania.