Specjalizacje

  • Diagnostyka obrazowa narządów ruchu
  • Osteoporoza i densytometria
  • Kontuzje sportowe
  • Badanie USG bioderek u niemowląt
SPECJALISTA ORTOPEDII I TRAUMATOLOGII NARZĄDU RUCHU

dr Beata Spólnicka


Umów wizytę

Wieloletnie doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w Oddziale Chirurgii Dzieci w Gliwicach , Oddziale Ortopedii Dzieci w Bytomiu i Oddziale Ortopedii i Traumatologii 106 Szpitala Wojskowego w Gliwicach, a także w lecznictwie ambulatoryjnym.

W obszarze zainteresowań już od 1994 znalazła się diagnostyka obrazowa – a zwłaszcza ultrasonograficzna – narządu ruchu. Pani doktor ukończyła liczne szkolenia i kursy w tej dziedzinie w Polsce i za granicą.
Posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Lekarskiego z zakresu diagnostyki i leczenia osteoporozy oraz densytometrii.
Systematycznie poszerza swoją wiedzę zawodową ,w kraju i poza jego granicami, poprzez uczestnictwo w licznych stażach(w tym w Royal Hospital for Sick Children – University of Glasgow), kursach i konferencjach ( Istambuł ,Genewa).
Jest autorką i współautorką prac naukowych.

W ostatnich latach często wspomaga lekarzy i rehabilitantów GKS ,,Piast” w diagnozowaniu kontuzji sportowych u piłkarzy klubu. Pani doktor udziela pomocy zarówno dzieciom jak i dorosłym pacjentom w schorzeniach ortopedycznych i po urazach narządu ruchu.

Szczególnie zajmuje się zagadnieniami:
– ortopedii i chirurgii dziecięcej-wady postawy , wady stóp, diagnostyka ultrasonograficzna dziecięcego stawu biodrowego (w tym u niemowląt) ,diagnostyka przepuklin, wnętrostwa ,spodziectwa, stulejki
–ultrasonografii narządu ruchu dzieci i dorosłych (z uwzględnieniem urazów sportowych )
-diagnostyki i leczenia osteoporozy
-leczenia problemów urazowych i ortopedycznych przez podanie osocza bogatopłytkowego (PRP)
– pobudzenia i przyspieszenia regeneracji tkanek (m.in w łokciu golfisty, łokciu tenisisty, ostrogach piętowych, kolanie skoczka, zwyrodnieniu ścięgna Achillesa, uszkodzeniach urazowych ścięgien i mięśni, zaburzeniach zrostu kostnego, chorobie zwyrodnieniowej stawów)