Specjalizacje

  • Echo serca płodu
  • Kardiologia prenatalna
  • Ultrasonografia położnicza
CERTYFIKOWANY SPECJALISTA Z ZAKRESU ECHOKARDIOGRAFII I KARDIOLOGII PRENATALNEJ

 

SPECJALISTA PEDIATRII

dr hab. n. med. Agata Włoch


Umów wizytę

Wybitny specjalista kardiologii prenatalnej, ultrasonografii położniczej oraz echokardiografii posiadająca Certyfikat Sekcji Echokardiografii i Kardiologii Płodowej Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznej.

Lekarz specjalista w Poradni Patologii Ciąży, Kardiologii Prenatalnej i Diagnostyki Wad Płodu – Badania Echokardiograficzne Płodu w Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej gdzie Oddział Neonatologii oraz Ginekologiczno – Położniczy posiadają najwyższy III stopień referencyjności.

Adiunkt habilitowany Oddziału Klinicznego Ginekologii i Położnictwa na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach na Wydziale Nauk o Zdrowiu w Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej. 

Dr hab. n. med. Agatę Włoch jako ekspert w zakresie kardiologii prenatalnej, ultrasonografii położniczej oraz echokardiografii od wielu lat jest zapraszana jako wykładowca krajowych i zagranicznych zjazdów i kongresów medycznych w tej tematyce.

Jest autorem oraz współautorem rozdziałów książek i publikacji medycznych.

Kierownik i współwykonawca projektów naukowych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Projektu badawczego Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Programu Ministerstwa Zdrowia Departamentu Polityki Zdrowotnej – Polkard-Prenatal, i Kardio-Prenatal 2006-2007.

Jako współzałożyciel oraz wykładowca Śląskiej Szkoły Ultrasonografii i Perinatologii przeszkoliła kilkuset lekarzy z całego kraju w zakresie echokardiografii i kardiologii płodowej.

Swoją wiedzę i zdobyte doświadczenie Pani docent wykorzystuje w codziennej pracy z pacjentkami w Serafin Clinic w Gliwicach. Wykonuje u nas badania echokardiograficzne płodu (również ciąży bliźniaczej lub mnogiej).