Depilacja woskiem twardym

Co to jest Depilacja woskiem twardym ?

Wiele osób boryka się z problemem nadmiernego owłosienia. Codzienne golenie może być wówczas nie tylko uciążliwe, ale również czasochłonne. W takiej sytuacji warto skorzystać z depilacji woskiem w gabinecie, dzięki czemu można cieszyć się gładkim, wydepilowanym ciałem nawet przez kilka tygodni od zabiegu! 

Osoby, które cierpią z powodu nadmiernego owłosienia często mają kompleksy na tym punkcie. Zwłaszcza latem wstydzą się nosić odkryte ubrania. Dzięki zastosowaniu wosku podnosi się ich poczucie własnej wartości i odzyskują pewność siebie. 

Eksperckie podejście w Serafin Clinic Gliwice 

Serafin Clinic Gliwice to nowoczesna Klinka dla Kobiet w samym sercu Śląska. Przyjmują u nas wykwalifikowani specjaliści z wieloletnim doświadczeniem. Każdy zabieg wykonywany jest z należytą starannością i indywidualnie dostosowany do potrzeb każdej Pacjentki. To wszystko sprawia, że codziennie otrzymujemy od nich wiele pozytywnych opinii na temat naszych usług. 

Na czym polega depilacja woskiem twardym? 

Zabieg depilacji woskiem twardym nazywany jest inaczej depilacją bezpaskową. Na skórę zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa nakładana jest cienka warstwa lekko ciepłego wosku i pozostawiona do wyschnięcia. Po tym czasie kosmetolog delikatnie odrywa go od skóry, a ona staje się idealne gładka. 

Jakie są korzyści depilacji woskiem twardym? 

Zabieg depilacji woskiem twardym niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim jest to idealna metoda pozbycia się niechcianych włosków bez bólu nawet na kilka tygodni. Wosk twardy sprawdza się nie tylko w przypadku delikatnych włosów, ale również tych ciemnych i gęstych, które ciężko jest usunąć za pomocą innych metod. Kobiety, które decydują się na zabieg zgłaszają, że jest on znacznie bardziej komfortowy i mniej bolesny niż depilacja paskowa. Natomiast samo usunięcie niechcianego owłosienia sprawia, że znikają kompleksy i poprawia się ich jakość życia. 

Korzyści zabiegu:

 • gładka skóra nawet na kilka tygodni,
 • zabieg mniej bolesny niż w przypadku depilacji pasmowej, 
 • idealnie sprawdzi się w przypadku skóry skłonnej do podrażnień i naczynkowej,
 • naturalny wosk używany do zabiegu, 
 • brak rekonwalescencji, 
 • zabieg trwa zaledwie kilka minut, 
 • pozbycie się kompleksów, 
 • poprawa jakości życia.

Jak wygląda depilacja woskiem twardym? 

W czasie zabiegu na skórę nakładana jest cienka warstwa naturalnego wosku zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Gdy wosk zastygnie kosmetyczka zrywa go jednym energicznym ruchem w przeciwnym kierunku niż został nałożony. Po zabiegu nakładany jest krem lub olejek nawilżający. Całość zabiegu trwa od kilku do kilkunastu minut w zależności od partii ciała poddanych depilacji. 

Wskazania:

 • niechciane owłosienie twarzy i całego ciała. 

Przeciwwskazania: 

 • opryszczka, 
 • aktywne stany zapalne skóry, 
 • skaleczenia i otarcia skóry.

Zobacz cennik

Wąsik

40 zł

Regulacja brwi

50 zł

Łydki

80 zł

Całe nogi

150 zł

Depilacja twarzy policzki i broda

180 zł

Uda

100 zł

Brazylian

150 zł

Hollywood

190 zł

Zamknij